Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Banyo
Haziran 23, 2017
Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu, modern tasarımlar artık uygulama olarak banyolarımızda. Küçük ve büyük banyolara sahip evler için banyo dekorasyon önerileri bununmakta. Küçük banyo dekorasyon yapacaklar öncelikle renk seçimi uygulamlarında koyu renk seçeneklerinden uzak durulmalı. Koyu renk kullanmak isteyenler açık renk boya sonrası, koyu renkli aksesuarlarda kullanabilirler. Banyolarınız büyük ise renk seçenekleri fazlalaşıyor. Büyük banyo dekorasyonu renk seçenekleri geniş alanın ışık oranına göre açıktan koyuya doğru renkler tercih edebilirsiniz. Yinede banyolarınızda koyu renk seçeneklerini önermiyoruz. Bunların dışında Banyo dekorasyon seçenekleri nelerdir?

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Banyo tasarımlarında ilk önerimiz loş ışıklı banyo ortamından uzak durmanız. Banyonuzu dağınık göstercek mobilya ve aksesuarlardan kaçınmanız gerekiyor. Banyolarınız modern görünümden asla vazgeçmeyin.

Banyo dekorasyonunda kullanacağınız mobilya ve ahşap ürünlerin fonksiyonel olmasını tercih edilmeli. Mobilyalar banyonuzaki estetiği sağlamanıza yardım olacak.

Banyo zeminleri tercih edilirken, suya dayanıklı ürünler, düze desenli modeller ve açık tonlarda kullanılacak mermer seçenekleri ile banyo zemin dekorasyonu yapabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Küçük banyo fayansları tercih edilirken küçük desenler sahip ürünler kullanılmalıdır. Renk olarak banyo ışığını kesmeyecek tonlar kullanılmalı. Büyük banyo fayansları daha büyük desenli modeller ürünler kullanılmalıdır.

Banyo dekorasyonunda göz yoracak aksesuar kullanımdan kaçınmanız gerekmekte.  Banyo büyüklüğüne göre banyo aksesuarları kullanımı artırabilirsiniz.

Banyo paspaslarında tasarım durumları genel renk ve seçeneklerine uygun olarak seçilmelidir.

Banyo dekorasyonlarında aydınlatma en dikkat edilecek alanlardan birisi, banyo oldukça aydınlık olması gerekmektedir. Spot aydınlatma seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Kapı girişinden uzak alanlara klozet yerleştirilmeli, küvetlerde aynı şekilde kapıdan en uzak alanlarda uygulanması gerekmektedir. Klozet takımı ile duş perdelerini uyumlu seçmeniz banyo dekorasyonlarındaki uyum konusunda size yardımcı olacaktır.

Banyolar için kullanılacak metal banyo aksesuarları, çöp kovaları, modern çizgilerde üretilmiş ürünler tercih edilmeli. Ahşap olarak doğal mobilya tasarımına sahip banyo aksesuarlarıda banyonuza modern hava katmaya yardımcı olacaktır.

Banyo Dekorasyonu

Banyolarda kullanılan havlu, banyo bornoz takımları, tuvalet kağıdı, banyo sabunluklarıda banyonuzun tasarlanan renklerine zıtlık ve kontras renklerini kullanabilirsiniz. Açık beyaz alanlarda mavi tonları ile havlu takımları veya porselen banyo setleri kullanımı seçeneklere yer verebilirsiniz.

Daha önce paylaştığımız banyo tasarım fikirleri konumuzu incelemenizi öneriyorum.

Bunları da beğenebilirsin!

2 Yorumlar

Cevap bırakın