Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Çocuk Odası
Haziran 21, 2017
Çocuk odası dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyonu, okul tatili sonrası çocuklarınıza bir karne hediyesi hazırlamak isteyenlerin ilk tercihi odalarını yenilemek oluyor. Çocuk odası tasarımı ilk adım ev dekorasyonu hayran yetişkinler için mükemmel bir seçim. Çocuk odası dekorasyon aşamalarından yapmanız gerekenler nelerdir? Çocuk odası için değişime ve yenilemeye karar verenler için;

Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Çocuğunuzun odasını değiştirmek için önceliğimiz odanın boyutları olacak, değiştirmeyi düşüneceğimiz çocuk odası mobilyalar ve çocuk odası aksesuarları seçimlerimizde odanın boyutları etkili olacak. Portatif ve çok amaçlı kullanılan mobilyalar tercih edilmeli. Çocuk odası ve çalışma odaları aydınlatma konusunda doğal ışık alan ortamlarda olmalı, fazla mobilya kullanımı aynı zamanda bu ışığın kırılmasına neden olur. Az Mobilya kullanımı aynı zamanda bütçe açısından tasarruf yapmanız olanak sağlar.

Perde kullanımında, yere kadar uzun perdeler yerine yarım pereler, renklerde seçiminde ise çocuk odası perdeleri için açık renkler kullanmalısınız. Perdeler seçiminde ince kumaştan yapılmış çocuk odası dekorasyonları tercih edilmeli.

Desenli Çocuk odası perdeleri seçebilirsiniz, Özellikle baskılı ve desenli modeller çocukların sevdiği animasyon karakterleri ile hazırlanmış modellerden seçim yapabilirsiniz. Çocukların cinsiyetine ve sevdikleri karakterlerle hazırlanmış aksesuarlar odayı çocuğuna kişisel bir ortama sahip olmasını sağlayacaktır.

Kişiselleştireceğiniz çocuk odaları aitlik duygusu oluşturacak ve çocuklarınızın odalarında vakit geçirmelerini sağlayacak. Çocuk odası duvarlarına sticker kullanarak süsleyebilirsiniz.

Çocuk Odası Aydınlatma

Çocuk Odası Aydınlatma Önerileri

Çocuk odası dekorasyonu için aydınlatma ürünleri seçiminde avize, çalışma masası lambası ile birlikte başucu lambası kullanabilirsiniz. Avizeler çocuklarınızın ilgi alanına göre seçebilirsiniz.

Çocuk odası halıları oyun halıları dışında kullanılacak halı modelleri mümkün oldukça açık renk seçeneklerinden uzak durmanız gerekir. Daha koyu renkler kullanabilirsiniz. Çocuk Odası halılarında antibakteriyel modeller tercih edilmeli. Bu halılar bakteri barındırmaz ve oluşumunu engeller.

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çok amaçlı kullanılacak çocuk odası kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz. Çok amaçlı kullanımla farklı ihtiyaçlar içinde ilerleyen zamanlarda kullanabilirsiniz.

Çocuk Odası gardolap modellerinde düz zemin uygulanacak geniş hacimli bir ürün tercih edebilirsiniz. Oda içinde kalabalık yaracak ürünlerin düzenli şekilde barındırabilecek kadar hacime sahip olmasına dikkat edin.

Çocuk odası aksesuarları içerisinde küçük bir akvaryum koyabilirsiniz, çocuğunuza hayvan sevgisi ve sorumluluk sahibi olmasına yardımcı olacaksınız. Çocuklar odalarında oyun ve eğlence amaçlı hayallerini kurdukları dünyalarında olacaklardır. Sizde çocuklarınıza hayallerindeki odayı kurmalarına yardımcı olabilirsiniz. Daha önce paylaştığımız çocuk odası eğlenceli minibüs tasarımı konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin!

4 Yorumlar

Cevap bırakın