Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Dekor, Ev Dekorasyon
Eylül 1, 2017
Duvar Kağıdı Seçimi

Çocukken gittiğimiz hanelerden anımsadığımız ekseriyetle yaprak desenli duvar kağıtları tam unutulup gitti derken son senelerin moda dekorasyon ürünü olup çıktı.

Hem de öyle hızlı bir piyasası oluştu ki seçim yaparken önünüze konan yüzlerce fihristi inceleyip içerisinden birini seçenek faktörüz gerekir. Fark yaratan bu aksesuarlar doğru seçimlerle hanenizi bambaşka bir havaya sokacaktır.

Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

  • Duvar kağıtları hem çok renkli hem de çok değişik dokulara sahip bir yelpaze üründür.
  • Oturma odası için duvar kağıdı seçerken yer olarak hayat biriminin arkasını seçin. Şık bir görüntü yaratmış olursunuz. Oturma odasını geniş ve aydınlık göstermek için kendinden desenli duvar kağıtlarına yönelin. Açık renkli kendinden desenli veyahut küçük desenli kağıtlar bu mekanlar için çok uygundur. Son zaman trendi natürel taş görünümlü duvar kağıtları. Oturma odası için de çok uygun bir seçenek olacaktır. Ancak bunu da seçerken açık renkli seçmeye çalışın.
  • Salon için duvar kağıdı seçerken salonun dekorasyonunu ve aksesuarlarını düşünün. Şayet aksesuar çeşitliliğiniz falaysa tüm duvarları duvar kağıdıyla kaplamayın. Bu tercihiniz odayı boğar. Bunun yerine tek duvara odanızın tarzına bağlı olarak klasik veyahut çağdaş bir duvar kağıdı seçin.
  • Çocuk odası duvar kağıdında renk hudutlarınız olmasın. Çocuğunuzun istediği desen ya da çizgi film kahramanlarını odanın duvarlarında kolayca uygulatabilirsiniz. Çocuk odası darsa tüm duvarları duvar kağıdıyla kaplamak yerine tek duvarı kaplamayı tercih edin. Bu sayede mekan olduğundan daha küçük ve kalabalık görünmez. Zira çocuk odasında zati fazlasıyla renkli bir duvar kağıdı kullanıyorsunuz.
  • Duvar kağıdı fiyatlı bir dekorasyon ürünüdür. Bu yüzden bir defa fakat kaliteli ürün almaya dikkat edin. Ayrı olarak silinebilen duvar kağıtlarından seçenek edin. Bilhassa mutfak ve banyo duvar kağıtlarını sık silmeye dayanıklı ürünlerden seçin.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın