Ev Dekorasyonunda Parke Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Ev Dekorasyon
Haziran 28, 2017
Parke Renk Seçimi

Parke Renk Seçimi, ev dekorasyon aşamlarından biride zemin seçimi, parke yapmaya karar verdiğinizde ev dekorasyonu konusunda bilmeniz gerekenlere deyineceğiz. Parke dekorasyonu tamamlayacak, diğer ürünlerinde seçiminde en belirleyici neden olacaktır. Parke rengi seçimi aynı zamanda duvar rengi, mobilya seçimi gibi diğer tüm dekoratif konuları etkiyen en büyük etken. Peki parke renklerine göre nasıl bir seçim yapabiliriz?

Parke Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Parkede renk seçimine karar vermişseniz ve beyaz renk parke kullanmak istiyorsanız, mobilyanızda açık renkleri seçmeniz gerekecek. Beyaz Parke Rengi salonu daha geniş ve büyük gösterecektir. Beyaz Renk tüm ev dekorasyonlarında favori renklerden birisi, evin tüm alanlarında kullanılan bir renk. Beyaz Parke seçiminde pudra renklerde mobilyalar, krem renkli mobilya ürünlerini tercih edebilirsiniz. Beyaz parde seçiminde cam ürünler, metal vurgusunu koruyan mat aksesuarlarda oldukça başarılı sonuçlar verecektir.

Beyaz parke rengi seçinde dikkat edilmesi gereken konu temizlik olacaktır. Beyaz renk daha fazla kiri belli edecek ve daha fazla temizlemeniz gerekecek.

Laminat Parke Seçimi

Laminat Parke Seçimi

Koyu Renkli Parke seçimi, kahve rengi parke tercihi çok yaygın olan tercih edilen renk. Aynı zamanda mobilyalara uyumlu olduğu için tercih sebebidir. Koyu Renklerde seçilen parkeler odayı daha küçük gösterecektir. Mobilyalara uyum sağlaması dışında kapı pencere renklerine de uyumlu olması gerekir. Koyu renklere yakın renklerde kapı pencere seçimi yapılmalı. Duvar boyalarında tam tersi açık renklere yönelmek gerekiyor. Kullanıcak ortamda beyaz duvar rengi, krem tonlarında açık renkler tercih edilmeli. Temizlik olarak aslında aynı oranda kirlenir, ancak kiri gösterme konusunda beyaza göre daha fazla gizler.

Açık kahverengi parke seçimi, bu tercihte mobilyalarınızı daha koyu renklerde seçebilirsiniz. Koyu kahve mobilya ürünleri, sandalyeler masalar, tv üniteleri tercih edilebilir. Kapı ve pencere renkleri beyaz renkte veya açık tonda olmalıdır. Duvarlarda ise yine krem tonları ve beyaz tonları kullanılmalıdır. Bu odanın renksel uyum sağlamasına yardımcı olacaktır.

Parke Renk Seçenekleri

Parke Renk Seçenekleri

Laminat parke dayanıklı ürünler arasında, oldukça tercih edilen zemin kaplama yöntemlerinden birisi, ancak kullanımında aşınmalar yanı sıra, düzenli olarak bakımlarını yapmanız gerekmektedir. Bu sayede kullanım ömrünü artıracağınız parkelere sahip olacaksınız. Vernikli ve desenli parke modelleri seçimlerinde oda içindeki renk uyumu, mobilya uyumu önceliğiniz olalıdır. Evinizi dekorasyon uygun tasarlamış olacaksınız.

Bunları da beğenebilirsin!

1 Yorum

Cevap bırakın