Koçtaş Derin Dondurucular

Ev Dekorasyon, Mutfak
Ağustos 8, 2017
Derin Dondurucular

Derin Dondurucular günümüzde olmaz ise olmaz ihtiyaç ürünleri arasında. Özellikle kalabalık aileler, kış aylarına hazırlık yapanlar, derin dondurucu ile gıda ürünlerini uzun süre saklayabiliyor. Ülkemizin kültürü içerisinde kışa hazırlık vardır. Zor günlere, çetin hava koşullarına, yaz ürünlerini kışa saklama ve onları her mevsim tüketmek.

Gelişen teknoloji ile bunları her mevsim bulmak ve satın alma kolaylığımız var. Ancak kendi evinde kendi ürünlerini her zaman elinin altında isteyen insanların sayısı oldukça fazla. Derin dondurucu ile et, balık yanı sıra sebze ürünleride kolaylıkla saklanmakta. Dondurulmuş ürünler kullanım süreleri oldukça fazla uzadığı için, ekonomik olarak mevsimi dışında olan üründen sizi tasarruf ettir.

Buzdolabında yer alan dondurucu bölümleri ise o ürünleri kısa süre içinde saklamaktadır. Derin dondurucu ise uzun süreli sakalama imkanı sunmaktadır.

Enerji tasarrufu sağlayan A++ modellere sahip ürünler ise sizlere daha az elektrik tüketimi sağlamakta.

Derin dondurucu ne kadar elektrik harcar?

Satın aldığınız derin dondurucu özelliklerine göre bu soruyu cevaplamak gerekir. Bu konu dondurucu almak isteyenlerin en fazla merak ettikleri konular arasında. Ortalama bir hesap ile bu durumu biraz olsun açıklamak istiyoruz.

1 Kwh 1000 watt demek, 1 Kwh elektrik tüketimi ise 40 kuruşa denk gelir. ’40 Kuruş bölgelere, ve bağlı oluğunuz elektrik abone merkezine göre değişiklik göstermektedir’ Ortalama 150 Litre iç hacime sahip XXX Marka derin dondurucu aldığımızı düşünelim. A++ Enerji sınıfına sahip bir tüketimle ortalama 0.36KWH enerji harcamaktadır. Buda ortalama olarak aylık 4.5 Türk Lirası bir maliyet yapmaktadır.
Bu oranlara yakın bir model aldığınızda derin dondurucunuz ortalama aylık 5 Türk lirası bir harcama yaptığını düşünebilirsiniz.

Koçtaş Derin Dondurucu Modelleri

Derin Dondurucular

Kullanımında dikkat edilmesi gerekenler ise, ürün kapağının açık bırakılmaması, güneş görmeye ve hava dolaşımı olan bir alanda, topraklama biriz ile kullanılması gerekmektedir. Satın aldığınızda mutlaka bu önerilere dikkat ediniz. Aksi halde ürünleriniz bozula bilir, ve derin dondurucu arızalanabilir.

Derin Dondurucu Fiyatları

Kaçtaş mağazalarında satılan modellerde en ucuz derin dondurucu fiyatı 600 Türk lirasından başlıyor. 1.400 Türk lirasına kadar çıkan derin dondurucu fiyatı mevcut.

Derin Dondurucu Çeşitleri

Derin dondurucu modellerini dikey ve sandık şeklinde adlandırılan modelleri mevcuttur. Dikey derin dondurucular normal buz dolapları gibi tasarlanmıştır. Sandık derin dondurucular ise üsten kapaklı genellikle marketlerde gödüğünüz sanayi tipi modellere benzemektedir. Derin dondurucu modelleri tercih ederken kullanım alanına göre tercih yapabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin!

1 Yorum

Cevap bırakın