No Frost Ne Demek?


No Frost buzdolabı teknolojisinde kullanılan bu No-frost ne demektir? No-frost anlamı nedir? No frost buzdolapları hakkında merak ettiğiniz konularda sorularınıza cevap bulmaya çalışacağız.

No Frost Ne Demek?No Frost Ne Demek?

Sözlük ve kelime anlamı ile ‘No-frost’ buzlanma yok demektir. Ancak bu sadece görünürde yoktur. Buzdolabı çalışma sistemi içerisinde mevcut, kullanım alanlarımızda buzlanma yoktur. Yerine Sistemin soğuttuğu buzların içeriye soğuk hava olarak gönderilmesi ile kullanılan buzdolaplarına genel olarak No-Frost Buzdolabı denmektedir.

No-frost Buzdolapları Nasıl Çalışır?
No-frost Buzdolapları Nasıl Çalışır?

No frost buzdolaplarında kabin dışında karlanma ve buzlanma oluşması ile soğuk olan hava kabin içerisine gönderilir. Gönderilen hava sirkülasyonu ile buzdolabında istenilen soğukluk elde edilmiş olur. Kabin içerisinde karlanma ve buzlanma görülmez. Bu nedenle sisteme No-frost adı verilmiştir.

Kabin dışında oluşan kar ve buzlar kompresör ısısı kullanılarak buharlaştırılır. Bu oluşan buhar dışarı verilir. Oluşan buzlar ani şok ısı değişikliği ile kırılır, ısı sayesinde hava sirkülasyonu ile dışarı gönderilir. No Frost buzdolaplarında hava sirkülasyonu devamlı olmak zorundadır. Hava ile tüm sistem yönlendirilir, bu sebeple ek ve daha fazla hava ilave fan sistemlerine ihtiyaç duyar. Bu ilave sistemler rağmen no frost buz dolapları konumlandıracak alanda duvar ve hava sirkülasyonuna uygun olacak bir alanda kullanılması gerekmektedir.

Yeterli hava kullanımı olmayan yerlere fazla enerji tüketimi ve yeterli ölçüde soğukluk konusunda sıkıntı yaşanmakta, no frost için en kötü özelliklerden biriside uzun süre elektrik kesintilerinde gıda ürünlerinin bozulması.

No Frost Buzdolapları Tavsiyeleri

Aslında teknoloji olarak buzdolapları içinde gelişmiş bir soğutma sistemi mevcut, ancak bizler için bu teknoloji artıları ve eksileri karşılaştırılığında tercih edilmemesi önerilir. Buzdolapları sıcak havalarda oldukça fazla ısınır ve yeterli hava dolaşımı mutfak içinde nereye koyarsanız koyun, sağlanamıyor.

Mutfaklarda mutlaka olması gereken ürün buzdolapları içinde en özemli özellik ihtiyaç doğrultusunda uzun ömürlü, dayanıklı bir buzdolabına sahip olmaktır.

Bu nedende bozulma ve ısı düşmeleri ile ürünlerde bozulmalar olmakta, aynı zamanda elektrik kesintilerinde ise oldukça sıkıntılar yaşanıyor. Yinede memnun olan kullanıcılar mevcut. Tabiki tercih sizlere kalmış, no frost buzdolaplarının ucuz olması tercih sebebi olabilir. Kullanım olarak umarız isteklerinizi karşılayacaktır.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. NoFrost Buzdolabı alacaktım araştırma yapıyordum karar veremedim. Ablamda almıştı onunda dolabı arızalandı. Eski tip buzdolabımı alıcaz öneriniz nedir? Fikir verebilirmisiniz?

No Frost Ne Demek?

Giriş Yap

Become a part of our community!
Don't have an account?
Kayıt Ol

Şifre Yenile

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol

Captcha!
Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format