Patchwork Dekorasyon


Patchwork Dekorasyon

Patchwork dekorasyon, oldukça popüler olan bir tasarım uygulaması. Özellikle patchwork halı ve patchwork berjer koltuklar ile oldukça yaygınlaşan tasarımcıların renkli dünyasını yansıtan çalışmalar görmekteyiz.

Son bir kaç yıldır patchwork tüm alanlarda kullanılmaya başlandı. Duvar dekorasyonundan, mobilyalara ve hatta elektronik ev ürünlerine kadar patchwork modasına rastlıyoruz. Peki nedir bu patchwork?

Patchwork Nedir?

Patch, İngilizcesi yama demek. Genel olarak Türkçe yama işi olarak adlandırıyoruz. Ülkemizde ise Kırkyama olarak bilinmekte. Eski yıllarda kumaş parçalarının biriktirilmesi ile yapılan el işleri. Zamanla eskileri yenilemek için kullanılan parça yama işi, sonra yerini bu şekilde üretilen kumaşlara bıraktı.

Günümüzde ise hem retro dekorasyonlarda, hemde modern tasarımlarda vazgeçilmez bir işlem haline geldi. Şuanda Patchwork anlamı tam anlamıyla olmaz ise olmaz dekorasyon uygulaması diyebiliriz.

Patchwork Dekorasyon Örnekleri

Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon

2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon 2017 Patchwork Dekorasyon

Patchwork Dekorasyon Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Patchwork kişisel zevke hitap eden, renkli, eğlenceli ve pozitif hissettirecek dekorasyon trendlerinden. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus patchwork aşırıya kaçılması, bu aşırılık dikkat dağınıklığı, göz yorgunluğu, ve basık bir tasarım hissetmenize neden olur. Patchwork yaparken renk uyumu ve zıtlıklar ile kontrast uyum sağlamak en doğru seçim olacaktır.

Özellikle patchwork mobilya tasarımlarında oldukça şık dekorasyon örnekleri görebiliyoruz. Masa örtüleri, koltuklar, mobilyalar, kitaplıklar patchwork tasarımları ile evinizde heyecanı artırıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Patchwork Dekorasyon

Giriş Yap

Become a part of our community!
Hesabın yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Yenile

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Captcha!
Geri dön
Giriş Yap