Vazo Dekorasyon Fikirleri

Dekor, Ev Dekorasyon, Oturma Odası
Haziran 21, 2017

Vazo Dekorasyon için en fazla kullanılan ürünlerin başında geliyor. Evinde Vazo olmayanımız yoktur. Vazolar evimizde canlı çiçeklerin solmaması için kullanılırken, aynı zamanda dekorasyonun en önemli dekoratif ürünlerinden birisi. Vazolar çok güzel bir çevre yaratabilir. Öyleki vazolar tarihi değerlere  sahip özellikle antika ürünler arasında oldukça pahalı ürünler arasında vazo modelleri yer alıyor. Çini olarak el yapımı ürünlerden, tarihi değere sahip oldukça fazla antika vazo bulunmuştur. Antikacıların en fazla değer verdiği parçalardan olan vazolar, hem klasik tasarımlarda, hemde modern tasarımlarda vazgeçilmez dekoratif ürünlerden biri olmaya devam edecek.

Vazo Ne Demek?

Vazo, genellikle içine çiçek koyularak kullanılan, cam, porselen, toprak gibi farklı malzemeler ile üretilen farklı boyutlarda şekiller ile yapılan kaplardır. Vazo Kelimesi Türkçeye, İtalyanca VASO kelimesinden gelmiştir. Kaynak: Wiki

Vazo Modelleri

Vazo Modelleri

Vazo ile Saksı Arasındaki fark?

Vazo içine yetişmiş çiçeklerin solması için su konularak çiçekleri saklamak amaçlı kullanılır. Saksı ise içerisinde çiçek yetiştirmek için kullanılır. Toprak ile tohumdan veya fidan olarak çiçek yetiştirebildiğimiz kaplara ise saksı adı verilir.

Vazolar, odalarınıza romantik ortamlar oluşturabilir, sevginizi gösterebilirsiniz. Aynı zamanda, güzel ve mutlu bir ailenin görünümünü yansıtır. Vazo dekorasyon fikirleri içeren birbirinden güzel dekoratif vazo çeşitleri ve vazo modellerini sizler için derledik.

Vazo Dekorasyon Fikirleri

Eviniz için dekoratif vazo önerileri ile her zaman farklı atmosferlere sahip odalar oluşturabilirsiniz. Vazo bulunduğu ortamı güzelleştiren en önemli aksesuarlardan birisi. Sizlerde sevdiğinizi gösteren çiçekleri vazo dekorasyonları ile misafirlerinize gösterebilirsiniz. Evinizde kullanabileceğiniz diğer ev aksesuarları üzerine hazırladığımız yazıyı okumayı unutmayın.

Bunları da beğenebilirsin!

1 Yorum

  • Reply Mehtap Altınoğlu Haziran 21, 2017 at 8:28 pm

    Vazolar oldukça güzel modeller, bunların içinden beğendiğim vazolar var. Nereden satın alabiliriz? Ürün linkleri veya alacağımız yerleride paylaşsanız çok seviniriz.

  • Cevap bırakın