Paslanmaz Çelik Ürünler Nasıl Temizlenir?

Fikirler
Ekim 5, 2017
Paslanmaz Çelik Temizleme

Paslanmaz Çelik Temizleme konusunda bilmeniz gerekenler.

Paslanmaz çelik ürünlerinizi daha uzun süre kullanmak için, bakım önerilerini dikkate alın. Paslanmaz çelik nasıl temizlenir?

Mutfakta kullandığınız paslanmaz çelik ürünleri, kullanım sonrası temizlenmesi gerekmektedir. Paslanmaz çelikleri özelliklede bulaşık makinelerinde yıkamayınız. Mümkün oldukça elde yıkamaya özen gösterin. Yıkanmasının ardından kurulamayı unutmayın. Kireçli suların, kurulamadığınızda üzerinde kireç lekesi kalacaktır. Daha sonra yeniden temizlemeniz zorlaşacaktır.

Temizleme ve kurutma esnasında çizilmesini sağalayacak sert fırça vb. ürünlerden uzak durun. Kesinlikle Kimyasal kullanmayın. Üzerinde çizikler oluşacak kaşık, çatal, bıçak takımları ve paslanmaz çelik mutfak ürünleriniz aşınması görüntü olarak kötü gözükmesi dışında, ömrünü azaltacaktır. Aşınma ve çiziklerden koruyacak şekilde temizleniz gerekmekte.

Paslanmaz Çelik Ürünler Nasıl Temizlenir?

Malzemeler:

Paslanmaz çelik evlerde oldukça kullanılan malzemelerden biridir. Direnci doğru bakım ile orantılıdır. Paslanmaması ve kararmaması için düzenli olarak temizlik ürünleri ile temizlenmelidir.

Paslanmaz Çelik Aletleri

1. İlk olarak paslanmaz çelik aletindeki kirleri çıkartmak için ıslak havluya biraz deterjan dökerek silin. Sabun kalıntıları kalmaması için az deterjan dökün.
Sıkışmış yiyecek ya da sert kalıntılar varsa iyice fırçalayın.
2. Zeytinyağı, cam temizleyici, limon yağı ve bebek yağı tüm paslanmaz çelikleri parlatmak için kullanılabilir. Seçtiğiniz parlatma ürünüyle bezi nemlendirin ve aleti silin.
3. Sildikten sonra kuru bezle üstünden geçin. Eğer hala istediğiniz parlaklığı elde edemediyseniz mutfak malzemesi satışı yapan mağazalardan profesyonel bir paslanmaz çelik temizleyicisi alabilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Temizleme

Paslanmaz Çelik Lavabo Temizleme

1. Paslanmaz çelik lavabonuza 2 yemek kaşığı kabartma tozu dökün. Nemli bir sünger kullanarak ve ovalayarak silin.
Kaba sünger kullanmak cazip gelebilir ama yarardan çok zarar sağladığını elirtmek isterim.
Ağartıcı ve diğer kimyasallar paslanmaz çelik lavaboya zarar verebilir.
2. Lavabo yüzeyine sirke dökün. Sirke kabartma tozu ile reaksiyona girdiğinde köpük oluşacaktır. Bu köpürme sayesinde paslanmaz çelik lavabodaki tüm yapışmış kirler kaldırılmış olacaktır. Sirke dökünce 10 dakika bekleyin böylece yüzey gevşesin.
Eski bir diş fırçasıyla lavabodaki oluk kısımlar temizlenebilir.
3. Lavaboyu durulayın ve bir bez havlu ile kurulayın. Parlak ve temiz görünüyor olmalı!
Gündelik temizlik yapmak fayda sağlayacaktır.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın