Pazar Yeri Online Alışveriş Siteleri

Fikirler
Ağustos 14, 2017
Pazaryeri E-ticaret

Online Alışveriş günümüzde olmaz ise olmazlar arasında. Çevrenizde bir çok arkadaşından bunuda internetten aldım dediğini duymuşsunuzdur. Online alışveriş yaparken pazar yeri diye tabir edilen sitelerde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Pazar Yeri E-ticaret siteleri

Yeni açılan ve kapanan e-ticaret siteleri duymayan yoktur. Bir çok web sitesi satış modeli olduğu gibi, farklı hizmetler sunan satış siteleri görmeniz mümkün. Bunların içinde en fazla tercih edilen sitelerin başında pazar yeri diye tabir edilen e-ticaret siteleri geliyor.

Bu pazar yeri alışveriş siteleride neyin nesi?

Bu siteler kendi ürünlerini satmaz, sadece ürün satan firmaların veya bireysel kullanıcıların ürünlerini yayınlar ve satışlardan komisyon olarak işlem yaparlar. Peki bizim için dikkat edilmesi gereken nedir?

Biz kullanıcılar genellikle o sitenin bu ürünü sattığını düşünürüz. Ancak satıcı farklı bir firmadır ve ürünlerde değişim iade gibi destek konuları bu siteler aracılığı ile yapılır. Kısacası komisyoncudur.

Ürün satın alacak olan bizler bu sitelerden alışveriş yaparken, ürünün stok bilgisi ve fatura, garanti ve kargo gibi durumlarda oluşacak sorunlarla ilgili mutlaka satıcı ile satın almadan önce iletişime geçmemiz gerekmektedir. Bir çok satıcı aynı ürünü aynı toptancıdan satın alarak satışını yapmakta.

Online Alışveriş

Ürün fiyatları farklılık gösterecektir. Bir çok firma aynı ürünleri satmakta. Bu durumda içlerinden gerçek stoklu ve aynı gün kargo yapacak kullanıcılar gibi, fatura ve tüm yasal koşulları yerine getiren satıcıyı ile alışveriş yapmanız gerekmekte.

Diğer dikkat etmeniz gereken konu satın alacağınız ürün için aynı ilden veya ilçeden size yakın olacak satıcıdan alışveriş yapmak. Bir çok kullanıcı yakın satıcı varken farklı bir ilden sipariş vermekte, ve kargo hasarları oluşmakta. İade ve iptal işleminden, kargo tutanaklarına kadar keyif kaçıran alışverişler yapmak istemiyorsanız bu durumlardan rahatsızlık duymamak için, yakın adresleri seçin.

Pazar yeri Alışveriş Siteleri

Pazar yeri Alışveriş Siteleri

Türkiye’deki Pazar yeri Alışveriş Siteleri

  • Gittigidiyor
  • N11
  • Hepsiburada ( Aynı zamanda kendi ürünlerinide satıyor )
  • Sanalpazar
  • Sonteklif

Liste daha uzayıp gider. Satıcılar ile alıcılar arasında bağlantı sağlayan firmalar komisyoncu olduğunu öğrendiğinize göre fiyatlarında normal satıcıdan daha yüksek olduğunu öğrenmişsinizdir. Pazar yeri bir çok satıcının aynı alanda satış yaptığı e-ticaretin salı pazarı gibi.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın