Evde Slime Nasıl Yapılır?

Kendin Yap, Videolar
Eylül 1, 2017
Slime Nasıl Yapılır

Günümüzde başta çocuklar olmak üzere yetişkinlerin de alaka duyduğu slime akışkan bir hamur türü. Rengarenk slime türlerini çeşitli oyuncak mağazalarında bulabileceğiniz gibi hanede kendiniz de yapabilirsiniz.

Slime Nasıl Yapılır?

Evde slime hazırlamak çocuklarınızla zaman geçirmek için oldukça eğlenceli bir etkinlik. Şayet slime hazırlarken yoğurma işlemini yeteri kadar yaparsanız hiçbir yere bulaşmaz ve çevresi kirletmez.

Slime hamurunu eğlenceli zaman geçirmenin yanı sıra saydam cam vazoların içine yerleştirerek süsleyici emelli da kullanabilirsiniz.

Slime hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemelerin bir bölümü hanenizde bulunabilir. Hanenizde bulunmayan malzemeleri nalburdan ve aktardan kolaylıkla alabilirsiniz. İhtiyaç duyulan bütün malzemelerinizi bitirdikten sonra rengarenk slime’lar hazırlayabilir ve eğlenceli vakit geçirmeye başlayabilirsiniz.

Slime İçin İhtiyaç duyulan Malzemeler

Bir su bardağı ılık su
Oda sıcaklığında bir su bardağı su
Bir çay kaşığının ucu kadar jellendirici boraks (borax)
Bir su bardağı kokusuz Polimer K-10 tutkal
Bir çay kaşığının ucu kadar istenilen renkte gıda boyası
İstenilen miktarda sim

Slime Hazırlanışı:

Hazırlamış olduğunuz bir bardak ılık suyu, bir çay kaşığının ucu kadar boraks ve gıda boyasını bir kaba ilave edin. Karışım kıvamını alıncaya kadar karıştırın.
Başka bir kabın içine bir su bardağı kokusuz Polimer K-10 tutkalı ve oda sıcaklığındaki bir bardak suyu ilave edin ve karıştırın.
Ayrı kaplarda hazırlamış olduğunuz iki karışımı tek bir kap içinde birleştirin. Karışımları ağır ağır karıştırarak birleştirmelisiniz. Karıştırma işlemine slime kıvamını alıncaya dek devam edin.
Son olarak karışımınıza istediğiniz miktarda sim ilave edip karıştırın.
Karıştırma işlemini hazırladığınız slime içinde bulunduğu kaba yapışmadığı ana kadar devam ettirmelisiniz.
Slime hamurunuz çok katı olduysa ve yeteri kadar akışkan değilse bir miktar su ilave edin ve hamurunuz istediğiniz kıvama erişinceye kadar yoğurmaya devam edin.

Çağla Şikel Nasıl Slime Yapıyorum?

İkaz:

Slime içerisinde tutkal ve boraks bulundurduğu için 3 yaşından küçük çocukların eline yalnızken verilmemelidir. Ağızlarına almaları sıhhat itibariyle mahzurlu olabilir.
Slime hamurunuz birkaç günün nihayetinde yoğunluğunu yitirdiği takdirde onu yine kullanmamalı ve çöpe atmalısınız.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın