Plastik Şişe Kapakları ile neler yapabilirsiniz?


Haziran 22, 2017
Plastik Şişe Kapakları

Plastik şişe kapakları, en kolay elimize geçen hemen hemen tüm plastik ürünlerde kapak kullanımı mevcut. Elimizdeki fazla şişe kapakları biriktirdiğimizde geri dönüşüm projeleri ile dekoratif amaçlarda kullanabiliriz. Kullanılmayan ürünleri tekrar değerlendirmek, içimizdeki yaratıcılığı ortaya çıkarmak için hem eğlenceli bir hobi sahibi olabileceğimiz çalışmalara imza atmanızı sağlayacak.

Birde önemli olan konu ekonomik olarak parasız yapabileceğiniz, ülke ekonomisine katkıda bulunabileceğiniz projeler çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Plastik doğaya çöp olaraka atılmasını engelleyin, varsa elinizde plastik şileler ve kapakları onları farklı amaçlarda kullanmaktan çekinmeyin. Şişe kapakları ile kendin yap projeleri içerisinden neler yapabilirsiniz?
Sizlere Şişe Kapakları ile neler yapılır? Şişe Kapaklarları geri dönüşüm fikirleri ve önerilerinde bulunmak istiyoruz.

Plastik Şişe Kapakları ile Neler yapılır?

Plastik Kapak Projeleri

Plastik şişe kapakları ile bahçe duvarlarınızı renkli süsler haline getirebilirsiniz. Çocuklarınız ve torunlarınızın seveceği karakterler yapabilirsiniz.

Geri Dönüşüm Kapak Projeleri

Plastik kapaklar ile ahşap masa sandalyeleri boyamak yerine kaplaya bilirsiniz. Özellikle masa üzerine uygulayacağınız Plastik Şişe Kapakları oldukça hoş bir dekor oluşturacaktır.

Şişe Kapak Projeleri

Bahçe zeminlerinde kapaklar ile çakıl taşı gibi kullanıp harika zeminler oluşturabilirsiniz.

Şişe Kapağı ile bahçe süsleme

Bahçenizin yollarında şişe kapaklarını kullanabilirsiniz. Renkli motifler şeklinde şişe kapakları ile oldukça harika sonuçlar alabilirsiniz. Çocuklarınız ve torunlarınız burada koşturmaktan çok keyif alacak.

Kapaklar ile Bahçe Yolları Yapmak

Bahçenizdeki yolları, kapı girişleri, basamakları rengarenk plastik şişe kapakları ile süsleyebilirsiniz. Öyleki dikkat çekici kapı önleri, bahçe yolları oluşturabilirsiniz. Dizilişi ve motifi sizin hayal gücünüze kalmış.

Plastik Kapaklar ile Duvar Saati Yapmak

Plastik kapaklar ile duvar saati yapabilirsiniz. Çocuklarınız için odalarına şişe kapağından saatler yapabilirsiniz. Çocuklarınıza geri dönüşüm projelerini yardımcı olmasını sağlayıp, hayal güçlerine göre tasarımlar yaptırabilirsiniz.

Plastik Kapaklar ile Palet Yapımı

Resim yapmayı seven çocuklarınıza palet yapabilirsiniz. Çocuklarınız bu hediyenin hayranı olacak.

Plastik Kapaklar Neler Yapılır

Plastik kapaklar ile çocuklarınız yemekleri sevdirebilirsiniz. Çocuklara yemek yedirme oldukça zordur. İşte onlar için plastik kapaklardan yapacağınız geri dönüşüm projeleri hayal gücünüze kalmış. Kendin yap projeleri ile evinizdeki ürünlerden yeni ürünler yapabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin!

2 Yorumlar

Cevap bırakın