Şişeden Lamba Yapımı


Ağustos 10, 2017
Lamba Yapımı

Lamba Yapımı konusunda sizlere fikir verecek, evinizde kolay ve pratik yollar ile yapabileceğiniz muhteşem kendin yap lamba projesi. Tüm detayları ile konumuzda! Haydi başlayalım.

Lamba Yapımı

Eski Şişelerden harika tasarımlara sahip gaz lambası yapabilirsiniz. Şişelerden gaz lambası yapmak istermisiniz? Dekorasyona harika bir öneri olacak şişelerden lamba yapımı konusuna değineceğiz.

Eski Şişeler Lambaya Dönüşsün istermisiniz?

Evimizde çoğu zaman eski şişeleri değerlendirmeden atıyoruz. Oysa geri dönüşümden harika ürünler oluşturabiliriz. Bir çok kişi evinde bulunan ürünlerde geri dönüşüm projeleri aracılığı ile değerlendirmekte. Çöpe atılacak olan bir şişeninde ülke ekonomisine oldukça fazla zararlar vermekte. Evimizde kolaylıkla eski şişeleri değerlendirebiliriz. Hobi olarak evimizde şişeleri tekrar farklı amaçlarda kullanılacak ürünlere dönüştürebiliriz.

Bu gün ise kendin yap projeleri içinde sizlere şişelerden lamba yapımına değileceğiz. Bahçelerde, teras ile balkonlarda kullana bileceğiniz lamba yapmak istermisiniz? Öncelikle gerkenler;

Şişeden Lamba Yapımı için gereken malzemeler

 1. Eski Kullanılmayan şişe
 2. Teflon bant
 3. Bakır plaka bağlantısı
 4. Halka şişe askısı / Gerekli vida ve somunlar
 5. 2 adet vida somunu
 6. Kandil fitili
 7. Kandil yağı

Şişeden Lamba Yapılışı

 1. Önce montaj edeceğimiz alanı seçiyoruz. Gerekli aparatlar ile şişe asılacağı montajı yapılır.
 2. Ardından şişe içine kandil yağını şiş içerisine dolduruyoruz.
 3. Kandil fitili şişeye kapak olarak kullanılacak bakır boyura monte edilir.
 4. Teflon bant ile Şişe ucun takacağımız bakır boruyu kaplıyoruz.
 5. İşlem sonrasında kapak olacak şekilde diğer bir parça ile ucu kapatılır.
 6. Fitile kandil yapı çektiğinde duvar aparatı il yerine asın.
 7. Artık harika bir şişe lamba sahibi oldunuz.

Yaz geceleri evinizin bahçesi, teraslarınız ve balkonlarda kullanabileceğiniz bir lamba yapmış oldunuz. Hem dekoratif amaçlar ile kullanabileceğiniz, hemde eski ürünleri yenilemenize yardımcı olacak lamba sahibi oldunuz. İyi günlerde kullanın.

Daha önce paylaştığımız süt şişelerinden vazo yapmak konumuzu inceleyerek elinizdeki diğer şişeleri nasıl değerlendireceğinizi öğrenebilirsiniz. Evlerden elimize en fazla geçen ürünlerden biriside şişeler, geri dönüşüm hobi projeleri ile birbirinden güzel ürünler yapan insanların sizlerle paylaştığı projelerden birisini sunduk. Sizde yapabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın