Vücut Sabunu Yapmak


Haziran 26, 2017

Vücut Sabunu Yapmak, uzun bir kış sonrası yazın gelmesi ile hava değişimleri ile birlikte vücut ilkbahardan yaza geçişte oldukça yıpranız. Evimizde kolay bir şekilde vücut yağ oranı dengeleyecek, doğal yollar ile kolay sabun yapacağız. Kuru kıştan kurtulup, derimizi yenilemenin tam zamanı.

Doğal Tuzlardan Vücut Sabunu Yapmak

Malzemeler:

1 fincan ince veya orta dereceli toprak tuzu (pembe Himalaya ve beyaz deniz tuzu karışımını kullandık)

1/4 fincan Aloe Vera Jel

1/4 fincan Ayçiçek Yağı

15 damla Greyfurt özlü yağı

3 damla Rosemary uçucu yağ

3 damla Sage uçucu yağ

Vücut Sabunu Kendin Yap

Hazırlanış:

Bir kapta, deniz tuzu, aloe vera jeli ve ayçiçeği yağı birleştirin. Esans yağlarını birleştirip ilave etmek için karıştırın. Oda sıcaklığında hava geçirmez bir kapta saklayın. Kesinlikle istediğiniz her türlü uçucu yağları seçebilirsiniz. Bunları iyileştirici özellikleri için seçtik.

Greyfurt yükseliyor, zihninize rahatlıyor ve kaygı hafifletiyor. Yağlı cilt ve saç için yararlı olan bir antiseptiktir. Antioksidan, özellikle de serbest radikallerle mücadeleye yardımcı olan ve bağışıklık sistemini güçlendiren C vitamini oranı yüksektir. Ayrıca, lenf bezlerini uyararak vücuttan daha fazla toksine yardımcı olur. Bu, alerjileri, zayıf dolaşımı ve sıvı tutmayı önlemeye yardımcı olacaktır.

Biberiye stresini hafifletir, cildi inceltir ve kuruluğu gidermeye yardımcı olur; Hatta şimdiye kadar egzama ve Atopik Dermatit hastalarına faydalı olmak için kullanılıyor. Aynı zamanda doğal olarak anti mikrobik ve anti bakteriyeldir.

Adaçayı, anti-bakteriyel, anti-inflamatuar, yüksek antioksidan antimikrobiyal. Antioksidanlar erken yaşlanmanın belirtileri ile yardımcı olabilir. Adaçayı ayrıca hormonlar, özellikle kadın hormonları için kramp ve PMS hastaları için çok dengeli hale getiriyor. Bu denge etkisi nedeniyle, adaçayı zihinsel kararlılık sağlar. İlk vücut sabunumuz hazır.

Doğal Kahve Vücut Sabunu Yapmak

Malzemeler:

1 fincan kahve alanı

1/2 su bardağı ayçiçek yağı

1/4 su bardağı Aloe Vera Jel

Nane uçucu yağının 10 damlası

Kahveli Sabun Yapmaak

Hazırlanış:

Bir kasede kahve tohumlarını birleştirirken, yağ ve aloe vera birlikte alın ve karıştırın. Nane nişastasına veya istediğiniz her hangi bir esans yağına ekleyin.

Akıl aktivitesini arttırırken, stres, depresyon ve tükenmeden kurtarmayı sağlayan nane yağı seçtik. Aynı zamanda, bu güneydeki ısıda ağrılı kaslar ve aşırı ısınmış vücutlar için iyi hissedebilen deride bir soğutma etkisi sağlar. Nane yağı da vücudun tüm bölgelerine oksijen taşınmasına yardımcı olan ve vücudun daha iyi çalışmasına yol açan kan dolaşımını uyarır. İkinci doğal sabun ve vücut bakım kremi hazırlamış olduk. Sizde evinizde kendi yap bölümü için hazırladığımız konuları takip edebilir, kolay ve pratik olarak evinizde kendiniz yapabilirsiniz.

kyn:Body

Bunları da beğenebilirsin!

1 Yorum

  • Reply Derya Hepcan Ağustos 19, 2017 at 5:42 pm

    Doğal Sabun ürünü yapmak, kimyasal ürün kullanmadan evinizde yapmak bence en doğrusu. Reklamlara aldanmadan kendi ürünlerini keniniz yapın ve kullanın.

  • Cevap bırakın