İtalya’da Evler Peyzajla Bir Oluyor

Mimari, Tasarım
Ekim 30, 2017
Evler Peyzajla

Evler Peyzajla yenileniyor. Zanon Architetti Associati, Treviso, İtalya’daki bir kır evinin yenilenmesi ve genişletilmesi üzerinde çalıştı. Camdan ve havalandırmalı çelikten yapılmış yeni uzantının tasarımı, kesintisiz bir iç-dış mekan geçişini amaçlıyor.

Mimarlar, “Dışardan, cam hacim çevredeki peyzajı yansıtıyor ve bir parçası haline geliyor” dedi. “İçten dışa açılma izlenimi vererek pencereler görünmezleşti; oturma odası kırsal kesimden biri haline geldi.”

Tavan, hava koşullarına dayanıklı çelik, tuğla döşeme fayansları ve genel minimalist düzenlemelerle kaplandığında, düşünülmek için ham bir alanı andırıyor. Vintage mobilyalar, çağdaş şezlongların yanında oturmakta ve oda eklektik bir his vermektedir.

İtalya’daki bir kır evi

Tamamıyla donatılmış paslanmaz çelik bir mutfak, birkaç kişinin birlikte pişirebilmesi için yeterli alan sağlar. Yatak odası, özellikle yansıtılan duvara yansıyan kral yatağı ile davetkar. Eğimli tavan, parke döşeme ve maruz kalmış ahşap kirişler, bu odayı günlük işlerden orijinal sığınma evine çeviriyor. Mimarlara göre evin en önemli özelliği enerji verimliliği ve akustik konforudur.

Paolo Belvedere’nin fotoğrafı.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın