Eski ile Yeninin Buluştuğu Harika Cafe

Mimari, Tasarım
Ekim 30, 2017
Harika Cafe

Eski ile Yeninin Buluştuğu Harika Cafe görenleri kendine hayran bırakıyor. Çin’deki Pause Cafe eski Asya sokakları arasında modern tasarıma sahip harika bir cafe.

FANAF Mimarlık, Çin’in Nanjing şehrinde çağdaş bir buluşma noktası olan Pause Café’in tasarımını tamamladı. Canlı cafe gri, eskimiş bir binada yer alır ancak dış ahşap kaplamalarıyla göze çarpar. Pause Café, bölgede çalışan ve okuyan genç yaratıcı profesyonelleri cezbetmeyi amaçlıyor.

Mimarlara göre, “Alanın popülerliği, meşhur Nanjing Üniversitesine olan yakınlığından, yabancı öğrencilerin son dönemde büyümesinden ve batı ve uluslararası etkilerin artan statüsünden kaynaklanabilir” dedi. “Yaratıcı bölge kendini ifade etme ve kapsayıcılık ile eş anlamlıdır.”

Mimar, “Ortaklık ve canlı atmosfer, cazibesini bir 1980’li yıllardan kalma apartman binasında barındıran hoş kahvaltının davetkar tasarımına kadar genişletiyor” diye ekledi. “Eski ve modern materyallerin ve tasarım estetiğinin kesintisiz bir şekilde kaynaştırılmasında,” Pause “eski şehir ruhunun bilgeliğini, aynı zamanda ortaya çıkan yaratıcı kültürlerle karıştıracak şekilde kapsıyor. ”

Harika Cafe

FANAF Mimarlık, bölgenin çok kültürlü ve çok yönlü doğasını temsil etmek için çelişkili konseptler (modern ve geleneksel) kullanmaya karar verdiler. Bambu ve siyah çelik, tasarımda kullanılan ve aydınlatma ünitelerinden raf sistemleri, masa sayaçları ve sandalyelerine kadar her yerde gözlemlenebilen iki ana materyal. Açık hava terası, samimi buluşmalar için mükemmel bir mekandır.

FANAF Architects tarafından sağlanan bilgiler; Jin Weijian’ın fotoğrafı.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın