Kansas City Halk Kütüphanesi Mimari Yapısı

Mimari
Haziran 21, 2017
Kansas City Halk Kütüphanesi

Kansas City Halk Kütüphanesi, Amerika birleşik devletlerinde bulunan dünyanın mimari olarak en ünlü kütüphaneleri arasında yer almaktadır. Kansas Halk kütüphanesi eskisi gibi kalabalık değil, malum teknoloji çağındayız. İnsanların gitmesi azalmasına rahmen tasarımı ile Kansas city yolu düşenlerin uğrak mekanı olmaya devam ediyor.

Kansas City Halk Kütüphanesi

Kansas Belediyesi Halk Kütüphanesi

Yapılan çalışma ile kütüphanelere olan ilgili artırmak ve insanların ilgisini çekmek amaçlanan tasarımı ile kansas city halk kütüphanesi bu tasarımdan sonra oldukça popüler bir hale geldi. Dış cephesi, kitaplardan oluşan şekli ile raflarda dizilen kitapları yansıtan mimari dekorasyonu görenleri bir kez daha bakmaya itiyor.

Kansas City Halk Kütüphanesi

Kansas City Halk Kütüphanesi

Kansas Şehir Halk Kütüphanesi

2004 yılında yapımı tamamlanan kütüphane, kütüphane özelliğinin yanı sıra aktiviteler içinde kullanılıyor. Eğitimler, Resim ve kitap sergileri, mini fuarlar bu mekanda yapılıyor. İnsanlar bu eğlenceli mekana sahip kütüphaneye etkinlikler ve fırsatlarda uğramaya, ilgi göstermeye devam ediyor.

Kansas City Halk Kütüphanesi

Kansas City Halk Kütüphanesi

Öyleki Kansas City‘liler kütüphane dışını süsleyen kitap raflarındaki Romeo ve Juliet kitabı, Yüzüklerin Efendisi kitabı gibi dış cephedeki dizili kitaplarıda kendileri seçmiş durumda. Kansas belediyesi bu projesi ile hem halkın katılımını, hemde onların amaçları için kullana bilcekleri harika bir kütüphane ortaya çıkarmışlar. Mimari tasarım fikirleri sitemizde bulabilirsiniz.

Umarız ülkemizde bu şekilde uygulamalar gelişir.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın