Modern Mimari ve Tasarım Harikası Gizli Taş Ev

Mimari, Tasarım
Haziran 13, 2017
Modern Mimari ve Tasarım Harikası Gizli Taş Ev

Modern Mimari San Juan Adası’ndaki Tasarım Harikası Gizli Taş Ev projesi

La Pierre, “taş” ın Fransız ismi Olson Kundig tarafından tasarlanan San Juan, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir tasarım evidir. Konsept, mevcut yapıtaşlarından istifade ederek bu yapıyı doğal bir ortama entegre etmekti. Yapı kayalar, çimenler ve ağaçların ortasında, neredeyse bir mimetik sığınak olana kadar uyumlu bir şekilde inşa edilmiştir.

İçeride, atmosfer muhteşemde. Bazı kitsch unsurları süslemeyi her zaman uygun şekilde zenginleştirir. Kesinlikle modern bir yeşil proje.
İç Mekan Tasarımı: Charlie Hellstern, fotoğraflar: Dwight Eschliman, Olson Kundig ve Benjamin Benschneider.

Bir ev düşünün doğanın tam ortasında, isteyebileceğiniz tüm özelliklere sahip orada yaşamak her insanın kuşkusuz hayallerini süsler. Birde bu evi konularında uzman tasarımcıların yaptığını düşünürseniz işte o zaman benzersiz ve mükemmeliyet ile hazırlandığını bilmek, modern mimari en iyi örneği evde güne başlamak inanılmaz.

Gizli Taş Ev Konsept Projesi

Modern Mimari

Yapılar tasarım aşamalarında çok büyük değişiklikler getirmeye doğal olana dönüş üzerine çalışmalar, örnek mimari tasarımlar görmeye devam ediyoruz. Modern Mimari günümüzde var olanı yeniden tasarlamak değil, doğal olanı ortaya çıkarıp, modern tasarım çizgilerini yansıtmasını sağlamak üzerine şekillenmeye devam diyor.

Doğal olan her zaman moda v öncü olmaya devam edecektir. Konsept Ev tasarımları ne kadar dizayn aksesuarlar ile yenilikler getirmiş olasada özünde sadece var olanın doğallığını yansıtmasını sağlamak amacı gütmektedir. Doğal olan nesillerce güzelliği, görkemini ve şıklığını koruyacaktır.

Tasarım Ev örnekleri son beş senedir değişmedi, tarz ve stil olarak inşaa edilen evlerin hepsinde aynı çizgileri ve temel doğallık anlayışını görebilirsiniz. Tasarımcıları farklı olsada, yapılan mimari ev tasarımını hangi ülkede olursa olsun hep aynı doğal mimari tasarımları görebilirsiniz.

 

İnsan tüm dünyada hayranlığını doğal olana göre şekillendirmiştir. Yaratıcının yaratma gücü onun üzerin daha üstün bir yapının oluşamayacağı doğallığı hem kutsal, hemde eşsiz kılmakta, mimar ve tasarımcılarında en fazla dikkat ettiği konu doğal mimari tasarımların benzersizliğidir.

Bir deniz kabuğunun veya yerdeki bir taşın kıvrımları aynı olsada dokuları benzersizdir. Buda tasarımcıların doğalda yakaladıkları en güzel özelliktir. Sizlerde her zaman var olan dan ve onun benzersizliğinden yana olarak tasarımlarınıza yön verebilirsiniz.

Modern Mimari tasarımları ile yapılan konsept ev projeleri yanı sıra, mimari tasarım harikası taş evler.

Doğal taşlar arasında hazırlanmış taş evler.

Bunları da beğenebilirsin!

2 Yorumlar

Cevap bırakın