Taşınabilir Modüler Ev Projesi

Mimari, Tasarım
Temmuz 5, 2017
Modüler Ev Projesi

Modüler Ev Projesi, sehirleşme insanları modern binalara kavuştursada, insan özü itibariyle gezmeyi, farklı yerlerde yaşamayı amaç edinmeye devam ediyor. 

Taşınabilir Modüler Ev Projesi

Günümüzde yaygınlaşmaya başlayan, ülkemizde popüler olan uygulamalardan prefabrik evler bu ev tasarımların çizgisinden giden projelerdir.

Başarılı prefabrik ev tasarımları olsada bu konuda dünyada yapılan çalışmalar ve tasarımlar konusunda geride olduğumuzu söylemek gerekir.

Taşınabilir prefabrik evler yaygınlaşmaya insanların kolay ve hızlı yapılması, normal evlere göre daha uygun maliyetleri olması nedeniyle tercih ediliyor.

Ancak bizim ülkemizde tercih nedenlerinden biride deprem bölgesi olmamız itibariyle bu evlere ilginin artığını depreme dayanıklı prefabrik evler popüler olduğunu biliyoruz.

Modüler Ev Projesi

Prefabrik konut üniteleri giderek daha fazla popülerlik kazanmaktadır ve iyi bir sebep.

Taşımaları kolay, ucuz ve şaşırtıcı evler için hazırlanıyorlar. Felipe Assadi, taşınabilir ve yüksek kaliteli yaşam için prototip bir proje olan Remote House‘u üretti.

Bu güzel ev, Şili’nin Región de Valparaíso kentinde bulunuyor ve tamamen 45 gün içinde şehre inşa edilmiş, dört saat içinde taşınmış ve altı kişiye kurulmuştur.

Toplam 80 metrekarelik bir yüzeye sahip olan modül, üç yatak odası, iki banyo, çamaşır makinesine sahip bir kiler, merkezi bir yaşam alanı, yemek odası ve mutfak barındırıyor.

Prefabrik Taşınabilir Ev Projesi

Bizimkilerden bu evler son derece verimli görünüyor. Prefabrik Ev tasarımını sizler nasıl buluyorsunuz?  Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın