Halı Yıkama

Uncategorized
Haziran 25, 2017
Halı Yıkama

Halı Yıkama, bahar temizliği için evdeki tüm köşe bucak temizlenirken evin en ağır işlerinden biriside halı temizliğidir. Halılar eskisi gibi tüm komuşların katılımı ile yıkanmıyor. Artık halılar profesyonel halı yıkama firmaları tarafından ev hanımlarına bir kolaylık olarak hizmet sağlıyor.

Sokakta Halı Yıkayanlara Cezası

Sokakta Halı Yıkama Cezası Ne Kadar?

Küresel ısınma gerekçesi ile belediyeler su tüketimi nedeniyle kabahatlar kanunu ile sokakta halı yıkayanlara 150 Türk lirası ceza kesebilmek. Hal böyle olunca halı yıkama şirketlerine gün doğmuş oluyor.

Halı yıkma şirketleri ile evimizdeki halıları yıkata biliriz. Çoğumuzun yıkamaya ve kurutmaya yeri yok, ve aynı anda birden fazla halı yıkama firmalarına veriliyor. Zorluk olarak size sadece sermek kalıyor.

Tabiki halı yıkamanında bir maliyeti var. Halılarımız kirlendiğinde ve aksilikle üzerine dökülenlerden kurtarmak, halıları temizlemek hiçte zor değil. Öncelikle halılarımızı sık olarak elektrikli süpürge ile temizleyelim. Leke olan halılar var ise buharlı temizleme ürünleri kullanabilirsiniz.

Halılara sıvı teması olduğunda, ılık suyla ıslattığımız sünger ile bastırmadan sıvı alınır. Ardından kuru bezle ovalanarak temizlenir. Leke oluşmuş ise sert şekilde bastırmadan, arap sabunu ile ılık su ile temizlenir. Sonra kurutma özellikli süpürge ile kurutabilirsiniz.

Halı Yıkama Makinesi mi? Temizlik Şirketleri Mi?

Halı Yıkama Makinesi

Aslında bu kesinlikle tercih meselesi, bize göre evinizde bir halı yıkama makinesi olması aynı zamanda koltuk temizleme, halı yıkama özelliği ile bir çok fonksiyonda kullanabilirsiniz. Ortalama halı yıkama makinesi fiyatı 450 Türk lirası civarında, bu fiyatlara bir makine aldığınızda halıları bir kaç yıkamaya verdiğinizde asında parasını çıkarmış olacaktır.

Temizlik firmaları acil durumlar ve kış aylarında daha fazla tercih ediliyor. Aynı zamanda halı yıkama firmaları kapıdan kapıya hizmetleri ilede çok ciddi bir kolaylık.

Halılarınızı daha uzun ömürlü kullanmak için kimyasal deterjan kullanmayın, elektrik süpürgesi ile fazla basınç uygulamadan temizleyin. Özellikle halıların renklerini korumak için direk güneş ışığı alan bölümlere sermeyin. Halı temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu temizlik sonrası kurumadık. Yeterli şekilde kurumayan halılar nem kokusu yapacaktır. Bunun için halıları temizlendiğinde mutlaka tam anlamıyla kurumasına dikkat edin. Özellikle Çocuk Odası halıları çok daha sıklıkla temizlemeyi, bakteri yapmayan halı modellerinden tercih ediniz.

Yeni çıkan halı modelleri konusunda fikir almak isterseniz daha önce paylaştığımız konuyu okuyabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin!

2 Yorumlar

Cevap bırakın