Klima Gazı Dolumu ve Klima Gazı Fiyatı

Uncategorized
Temmuz 3, 2017

Klima Gazı Dolumu, yaz geldi sıcaklardan bunalmaya başladık. Serinleme yöntemlerinden biri olan klima performansları düşmekte, çoğunlukla arızlanmakta ve hatta ciddi masraflar açmakta. Tabiki bu durumla karşılaşmamak için öncelikle klima bakımı yaptırmak. Klima bakımı elektrik tasarrufu, cihazın ömrünü uzatır. Aynı zamanda bakımlı klimalarda performans kaybı olmaz.

Klima arızalarında en fazla karşılaşılan sorunların başında ise klima dış ünitesinde gaz eksikliği. Klima gazı eksildiğinde verimlilik düşer, cihaz daha fazla elektrik harcar ve en önemlisi daha farklı sorunlara ciddi masraf açabilecek arızalara neden olur.

Klima bakımı iç ünitesi ve dış ünitesi dahil tüm bölümlerin aynı anda yaptırılmalı. Klima kullanımında yetkili servisler tercih edilmesi önemlidir. Her klimanın detaylı olarak uyuması gereken gaz basınç değerleri mevcut, bu değerleri ürünün üretici firmasına ait klima teknik servisi bilmekte. Farklı firmalardan alınan hizmetlerin garanti dışı olduğunuda unutmayın. Günümüzde bir klima en az üç yıllık bir garanti süresi mevcuttur. İlk Kurulumda ücretsiz olarak yapılmakta.
Sizlere de klima bakımı yaptırmak kalıyor.

Klima Gazı Dolumu Nasıl Yapılır?

Klima gazı dış ünitede gözlede görülebilecek bir arızadır. Devir daimi yapan klima hortumlarında buzlanma olmasıda bunun bir göstergesidir. Klima zorlanmalar ve performans düşüklüğü olduğunda, fan alışı çalıştığında klima gazı eksikliği belirtisidir.

Klima Gazı Dolumu Yaptırmak?

Klima Gazı Dolumu Nasıl Yapılır?

Klima gazı eksilmesi aynı zamanda klima borularında oluşan çatlak, kaçak benzeri durumlarda oluşabilir. Kaçak durumlarında klima gazı eksilir. Zaman kaybetmeden daha farklı teknik sorunlar oluşmadan klima servisi ile görüşmenizi öneriyoruz.

Klima teknik servisinden bakım içi randevu almanız tüm bakımı yaptırmanız gerekmektedir. Klima gaz dolumu yetkili servisin uzman ekibi tarafından, kontrol edilmeli, klima gaz dolumu yapılmalıdır.

Klima gaz dolum fiyatı ne kadar?

Klima tipleri, klimanın modeli, klimanın kullandığı gaz kapasitesine göre klima gaz dolum fiyatı değişmektedir. Ortalama bir klima için gaz dolum ücreti 100 Türk Lirası’dan başmakta klima kapasitesine göre 350 Türk lirasına kadar yükselir. Klima Servisinden klima gaz dolum fiyatını öğrenebilirsiniz.

Klima gaz dolum fiyatları nedir, klima gazı biter mi ?, Klima gazının bittiğini nasıl anlarız. Klima gaz dolum ücretlerini ne kadar gibi sorularına cevap bulmaya çalıştık. Daha önce paylaştığımız klima tavsiyeleri konumuzu ziyaret ederek klimalar hakkında detaylı bilgi öğrenebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin!

1 Yorum

Cevap bırakın