Mobilya Bakımı Nasıl Yapılır?

Uncategorized
Haziran 21, 2017
Mobilya Bakimi

Mobilya Bakımı, ahşap mobilyalar bakımını ihmal ettiğimiz ürünlerde, ahşaplar hasar sonrası masraflı olacak, ev ekonomisini kötü etkileyecek eşyalardan. Ahşap mobilya ürünleri tadilatlarıda yaptırmak oldukça zordur. Kaplamasız ahşap mobilya kullanıyorsanız uzun ömürlü kullanım için düzenli temizlik ve bakım yapılması gerekir.

Ahşap mobilya düşmanı toz, ürünlerinize en fazla zararı veren nedendir. Haftada en az iki kere olmak üzere mobilyalarınızı nemli bez ile tozlarını almanız gerekir. Islak bez kullanmayınız. Kuru bez kullanımında ahşap mobilyalar uzun zaman sonra zarar görecektir. Kuru bez ile tozlar ahşap zemin üzerine yerleşir ve sürtünme ile mobilya dokusunda zarar vermeye başlar. Sürekli kullanımda ise mobilya zemini hasar verecek mobilya renginde hasarlar oluşturacaktır.

Mobilya temizliğinde su ile sabun gibi temizlik ürünlerinden tamamen vazgeçilmeli. Su mobilyanızın yapısına zarar verecektir.

Cilası Sökülen Mobilya Bakımı Nasıl Yapılır?

Mobilya Bakimi Yapmak

Mobilyalarda aşınan ve sökülen yerlere cila uygulaması yapmak.

Mobilyanızın cilası dökülmeye ve soyulmaya başlamış ise, dökülen ve soyulan yerleri titi bir işlemle zımparalama yapmanız gerekir. Temizlendiksen sonra uygun bir şekilde verniklemeniz mobilyanızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Mobilya Bakımı

Mobilyalara en büyük zararlar taşıma sırasında verilmekte. Taşıma sırasında mobilyalara daha fazla özen göstermeliyiz. Evlerimizde nemli ve rutubetli ortamlarda olması, mobilyaları olduğundan daha kısa sürede kullanmanıza neden olur. Evlerden en fazla hasar gören mobilyaları, banyo ve mutfak mobilyalarıdır. Bu ürün grupları evlerde nemli ortamda bulan mobilyalar olması nedeniyle sürekli hasar görmektedir. Mutfaklarınızda havalandırmanız açmanız ve mutfak mobilyalarında buhardan kaynaklı nemli su birikintisi olmasını önlemelisiniz.

Banyolarda kullanılan havalandırmaların ve ürünlerin banyo sonrası ıslanmasını önlemeli havalandırmasını en kısa sürede yapmalısınız.

Yaz geldi, bahçe mobilyaları konusunda tasarım fikirleri arayanlar için daha önce hazırladığımız Bahçe Mobilya Tasarım önerileri yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Bunları da beğenebilirsin!

2 Yorumlar

Cevap bırakın