Sahibinin Peşinden Giden Onu Takip Eden Valiz

Videolar
Eylül 10, 2017
Robot Valiz

Robot Valiz Valiz ile yolculuk yapanlar bilir yanında valiz ile dolaşmanın ne kadar zor olduğunu. Bu işe çözüm üretmek için geliştirilen bir üründen sizlere bahsedeceğiz. Sizi takip eden bir valiziniz olsun istemez misiniz? Fazla seyahat eden kişiler kuşkusuz isteyecektir.

Bir çok insan hava alanında valizlerinin kaybolmasında şikayet eder. Bu ürün aynı zamanda onu bulmanızı sağlıyacak.

ROBOT VALİZ

Robot valiz Travelmate havaalanındaki zorlu süreçlerden en azından birinde yolcuların rahat edebilmesi için üretildi. İsimi gibi yolcu arkadaşı olmayı amaçlayan tasarım, yapay zekasıyla sahibini takip edebiliyor. Kaliforniya merkezli bir teşebbüs olan Travelmate Robotics Indiegogo’dan başlattığı kampanyadan amaçladığı parayı toplayabilirse tamamiyle özerk bavulları havaalanlarında görmeye başlayacağız. Önüne çıkan engellere ve kalabalıklara karşı hazırlıklı olan robot valizler sayesinde yolcular yalnızca kahvelerini ellerinde taşımak zorunda kalacak. Şirket Tesla’nın otomatik kaptan projesinden esin aldıklarını ve bunu bir adım ileri götürdüklerini söylüyor. CNN Money’nin haberine göre, saatte 10 kilometre hıza sahip valiz sahibini cep telefonunun konum bilgileri sayesinde 1-1.5 metre yakından takip edebiliyor.

Daha para toplanmadı

Travelmate kampanya süresince ihtiyaç duyulan 100 bin doların yüzde 10’u dahi toplayamadı ancak şirket CEO’su David Near projeyi kitle kaynak yoluyla toplayamasalar da ananesel yoldan hayata geçireceklerini ve 2017 yazında satışa başlayacaklarını duyurdu. Robot valizlerinizi yaza kadar beklemeyi göze alıyorsanız ürünün ön sipariş ücreti 399 dolar.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın