2017 Bozcaada Yerel Tatlar Festivali


Ağustos 5, 2017
2017 Bozcaada Yerel Tatlar Festivali

2017 Bozcaada Yerel Tatlar Festivali bu yılda düzenlenecek. Daha önce bu festivale katılmadıysanız emin olun çok şey kaçırdınız. Ama 2017 yılı için Bozcaada yerel tatlar festivali sizi bekliyor. Eylül Ayında düzenlenen festival bu yılda 23 Eylül 2017 ve 24 Eylül 2017 tarihlerinde yapılacak.

Bozcaada Yerel Tatlar Festivali 2017 sizleri neler bekliyor?

Yemek, müzik ve eğlence sizlerle olacak! Bozcaada Turizm işletmecileri derneğinin Kısaca BOZTİD tarafından eylül ayında düzenlenmekte. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen festival bu yılda katılımcılarını bekliyor. Uluslararası mutfaklardan seçme yemekler, Bozcaada yemekleri tatmaya başlayabilirsiniz. Akşama kale içinde konser etkinliği ile katılımcıları müzikle doyuracak. Limanda sizleri deniz kestanesi yeme etkinliğinde uğurlanıyorsunuz.

Bozcaada Yerel Tatlar Festivali

Bozcaada Yerel Tatlar Festivali

Bozcaada şarapları yerel halk katkısı ile hazırlanan yöresel ada yemekleri ile konuklarını ağırlayacak. Deniz ürünlerinden zeytin yağlılara kadar o benzersiz yaprak sarmaları ile sizlerin damaklarında yer edecek.

Yerel Lezzetler adı verilen menü ile gün boyunca yerel yemekler servisi yapılmakta. Günün ilk ışıklarında ise meşhur olmuş Bozcaada Kahvaltısı yapabileceksiniz.

Festival boyunca tadına baktığınız Bozcaada şaraplarını yanınızda götürmek isteyenler için satış alanları olacak. Sizleride bu harika etkinliğe mutlaka katılın! Ülkemizde yemek kültürü için yapılan en güzel festivaller arasında yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın