En iyi kültür sanat dergileri


Haziran 12, 2017

En iyi kültür sanat dergileri ülkemizde oldukça fazla olmasını isteyeceğimiz konuların başında görsel ve yazılı basın içerisinde Aylık yayın yapan kültür sanat dergileri, bilimsel araştırmalara ve mimari sanat dergilerinin yaygınlaşması ve çoğalmasıdır. Türkiye’de avrupanın bir çok bölgesinde hazırlanan dergilerin kalitesinde yayın yapan ancak çoğu insanın TV ve Sosyal medya alışkanları ile gözünden kaçırdığı dergilere bir liste olarak göz atacağız.

En iyi kültür sanat dergileri E-dergi Listesi

 1. 2F Magazine
 2. Aktivist
 3. BOO!
 4. Büt Dergisi
 5. Demlik
 6. Dünya Bizim
 7. Feniks
 8. Lisan-ı Aşk
 9. Marti Dergisi
 10. NG Dergi

E-Dergi olarak yayın yapan ve aynı zamana telefon uygulaması olarak kullana bilceğimiz En iyi kültür sanat dergileri arasında yukarıda belirtiğim E-dergileri takip edebilirsiniz.

En iyi kültür sanat dergileri PDF Yayın Yapanlar Hangileri

 1. NG Dergi  Aynı Zamanda PDF Formatında yayın yapıyor.
 2. Kuzey Yıldızı
 3. Erciyes Dergisi

PDF formatı il yayın yapan kültür sanat dergileri oldukça başarılı işler çıkarmakta, unutmayınki önemli olan üretmektir, bir çok araştırma ve kaynak içinde takdiri hak edecek kaliteli içerikler mevcut.

En iyi kültür sanat dergileri Listesi

Listeye eklemediğimiz en beğendiğimiz Kültür Sanat Dergisi KAFA!

 1. Ay Vakti
 2. Ayraç
 3. Bilge Adamlar
 4. Bir+Bir
 5. Bütün Dünya
 6. Divanyolu
 7. Gelenekten Geleceğe
 8. Gönül
 9. İnsalcıl
 10. İnsanca
 11. İtibar
 12. Karakalem
 13. Kardelen
 14. Kültür Mafyası
 15. Lacivert
 16. Mahalle Mektebi
 17. Sabit Fikir
 18. Skop
 19. TC Hayat
 20. Tombak
 21. Varlık
 22. Vii Magazine
 23. Yasak Meyve
 24. Yolcu
 25. Yüzakı

En iyi Kültür Sanat Dergileri

Türkiye’de kültür sanat alanında faaliyet gösteren, yayınlara devam eden dergileri iletişim bilgileri olan web siteleri ile yayınladık. Bunların içinden eksik oluğunu düşündüğünüz yer vermemizi istediğiniz dergiler varsa yorum alanında bizler ulaştırabilirsiniz.

Kültür sanat dergileri içerisinde en son zamanlarda yayın hayatında oldukça başarılı olan ve bizlerinde büyük bir ilgi ile takip ettiği dergi, KAFA Dergisi oldukça başarılı konulara imza atmakta.

Kafa Dergisi Ne Zaman Çıkıyor

Kültür ve sanat ile iç içe bir zaman geçirmek, kültürel yazıları takip etmek isteyenler mutlaka bir dergi aboneliği almalarını öneririz. Dünya kültürlerini öğrenmek, sanat alanında yapılan çalışmaları takip etmek, edinilebilecek en güzel hobilerden bir tanesi. En iyi kültür sanat dergileri sizler için bir araya getirdik.

En Pahalı Sanat Eseri Tablolar konumuzda Türk Ressamların pahalı 3 tablosunu inceleyebilirsiniz!

Bunları da beğenebilirsin!

1 Yorum

 • Reply Serpil Taşlan Haziran 13, 2017 at 4:15 am

  Türkiyede kültür sanat dergileri oldukça az keşke daha fazla sanata kültüre önem veren dergi sayıları fazla olsa. Umarız bir gün o günleri göreceğiz.

 • Cevap bırakın