Evde Tatil Yapmak

Yaşam
Temmuz 14, 2017
Evde Tatil

Evde tatil kulağa hoş geliyor değil mi ? Peki evde tatil yapılır mı? Çok çalışanlar ve yazın tatile gidemeyecek olanlar evde tatil yapmak istermisiniz? Bizim gibi tatile gitmek sadece bir hayal olarak kalanlar için güzel bir yazı olacak.

Öncelikle nedir bu tatil çılgınlığı ?

Tatil son yıllarda özellikle sanki bir mecburiyet gibi gösterilmeye, tatil konularında insanları heyecanlandıracak, ekonomik olarakta, fiziksel olarakta zorlayacak bir durum haline dönüşmüş durumda. Bizde tatil olayı son derece çılgınlık haline dönüştü.

Bayram tatillerinde tatil trafiği dediğimiz bir olay gelişti. Tatili için trafikte araç kuyrukları oluşturuyoruz. Peki neden ? Dinlenmek, kafa dağıtmak eş dost ziyaretleri (Genel tatil bahanesi) için ama hepsi bizi daha yorgun bir şekilde dönmemize sebep oluyor. İşin Özüne biraz inelim.

Bir şeyi tatil etmek, o işi durdurmak anlamına gelen tatil bizde nedense tatilde tam tersi bir algı yaratıyor. Denize gitmek, kayak yapmak, dağ yürüyüşleri aklınıza ne geliyorsa hepsine tatil aktiviteleri diyoruz. Oysa tatil dinlenmektir. Yoğun tempo ile çalışanlar için rutinden çıkmak ve rahatlamaktadır.

Evde Tatil Kahvaltısı

Evde Tatil Kahvaltısı Yapmak!

Size en basit tatil örneği hafta sonu tatilleri, eskisi gibi öğlen vakti yapılan açık büfe ev kahvaltısı, ile işe kalktığın saatin bir kaç saat fazlası uyku, sabah güzel bir duş ve harika bir kahvaltı ile evde rahat pijamalar ile bir gün.

Emin olun bu hafta sonu alışkanlığı kazanıldığında yaz tatillerine olan ihtiyacınız azalacak. Oya şimdi öyle mi? Hafta sonu eşinizin zoruyla gittiğiniz trafik çilesi dolu bir dışarıda kahvaltı denemesi, yada çocukları sahile götürmek, piknik veya neyse yaptığınız bir gün olan tatilinizi sizi yormasına izin veriyorsunuz.

Oysa sizlerin dinlenmesi ve tam anlamıyla tatil yapması gerekiyor.

Evde Tatil Yapmanın Yolları

Evde Tatil Yapmanın Yolları

Evde nasıl tatil yapılır?

Tatil 19 yüzyıldır uygulanan bir gelenek ve aynı zamanda ihtiyaçtır. Deniz kumsal ve yaz değil, dinlenmek ve rahatlamak asıl amacıdır. Tatil son yıllarda yaz ve otellerin kampanyaları ile gidilen herşey sınırsız fırsatlar gibi anlatılmaya başlanıldı. Oysa tatil bunun tam dersi, çalışma ve rutinden çıkıp rahatlamak.

Eskilerin bir lafı vardır o işler para tuzağı diye, benim içinde tatil tam olarak öyle. Araç kiralayıp, benzin doldurup gideni, uçak biletini erken alacağım diye 1 yıl önce bilet alanı, hatta tatil kredisi çekenler var. Oysa bunun yerine daha fazla uyuyacağınız bir zaman ve dinlenmek için güzel bir sessizliğe ihtiyacınız var. Emin olun bunun dışında ihtiyaç duyacaklarınız sadece reklamlarda ve çevrenizdekilerin sizlere oluşturduğu bilinç altıdır.

Evde Tatil

Evde Tatil Nasıl Yapılır?

Evde tatil için bir kaç saat fazla uyku, ile güne başlayıp, varsa küvet ile bir duş almak, güzel bir kahvaltı sofrası hazırlamak. Kahvaltı sırasında kısık sesli bir jazz şarkısı dinlemek. Pijamalarınız ile varsa balkona biraz rahatlamak, ardından güzel bir türk kahvesi ile okumak için harika bir kitap.

Evde Tatil

Sıcakladan şikayet edenler için, soğuk bir duş, klimalı serin bir odada uyuklamak size harika hissettirecek. Eşiniz ve çocuklarınız varsa aynı şekilde hep birlikte bu uygulamayı denemelisiniz.

Bizce tatil budur, özellikle evinde vakit geçirmeyi sevenlerin bildiği gibi sizi mutlu edecek olan bir fincan kahve ve huzurlu bir sessizlik. Hepinize keyifli tatiller.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın