Evde Yoga Yapmak için Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Yaşam
Haziran 25, 2017
Yoga Yapmak

Evde yoga yapmak, çağımızın ruh ve beden arasında kendini dinlendirdiği spor faaliyeti, öyleki yoga konusunda oldukça fazla ilgi ve öğrenme isteği mevcut. Evde yoga yapmak isteyenler ne gibi malzemelere ihtiyaç duyar? Bu konuda sizlere güzel bir yazı hazırlamaya çalıştık.

Yoga Nedir?

Yoga Yapmak

Hindistan ve Pakistan’da zihinle yapılan meditasyona verilen isimdir. Ruh ve bedenin dinlenmesini amaçlayan bir yaşam biçimidir.

Yoga yapmak isteyenler öncelikle evlerinde belirli ürünlere sahip olarak başlamalıdır. Özellikle çok fazla bir masraf içermeyen ürünlere sahiptir. Ancak eğitim setleri alabileceğiniz gibi Youtube Yoga kanallarından bilgi edinebilirsiniz.

Yoga yaşam biçimi olarak benimsemeniz sizi gündelik olarak dinç tutacaktır. Pozitif düşünceye ve hazır bedene sahip olduğunuzda mutlu olacağınızı unutmayın. Yoga yapmak spor ve egzersiz gibi görülebilir. Ancak unutmayınki yoga bir ibadet değildir. Aklınızda yoga ile bilinen kötü düşünceler varsa mutlaka onları unutun. Sizleri mutlu edecek bir hobi olarak görebilir, yoga konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yoga malzemeleri nelerdir?

Yoga malzemeleri nelerdir?

Evde yoga yapmak için gereken ilk ürün YOGA MATI olacaktır. Yoga Matı kaymayı engelleyen kauçuk yapısı olan üzeri yumuşak yoga egzersizlerini üzerinde yapacağınız yer minderide diyebilirsiniz.

Meditasyon yastığı ihtiyacınız olacak diğer ürün, buda yoga egzersizlerinde kullanılacak yastık. Fiyat olarak da uygundur ortalama 20 Türk Lirasından başlamaktadır.

Ayak desteği, yoga sonrası dinlenme aşamasında kullanır. Bazı yoga hareketleri içinde kullanılmakta yoga ayak desteği ortalama 25 Türk Lirasıdır.

Yoga Pantolonu, rahat hareket etmenizi sağlayacak bu pantolon ile yoga egzersizlerinde zorlu hareketleri yaparken sizleri rahat tutacak yapıya sahiptir. Oldukça kullanılışlı tüm hareketlere uygundur, ayak tozlukları ile birlikte ortalama yoga pantolonu fiyatı 25 Türk Lirasıdır.

Yoga ayakkabısı, ev içinde kullanıma uygun, zemini kaymayacak şekilde üretilmiş, üzeri pamuklu ve rahat bir üründür. Ev ayakkabısı olarak da bilinir ortalama fiyatı 25 Türk Lirasıdır.

Yoga Yapmak

Tütsü ve hava nemlendiriciler alarak ortama daha mislik bir hava katabilirsiniz. Yoga yapmak isteyenler bunlara sahip olarak başlayabilir. Yoga yapmak için mutlaka önceden ısınma hareketleri yapın, kendinize yoga takvimi hazırlayın. Belli aralıklarla bu programı uygulayarak evde yoga hareketlerini çalışmaya devam edin. Zamanla alışacak ve kendinizi yogasız yapamaz olarak bulacaksınız. Unutmayın sizi zinde ve sağlıklı tutan tüm egzersiz, size yaşama sevinci verecek. Ne yaptığınız önemli değil, kendiniz için yaptığınızı unutmayın. Sağlıklı ve Mutlu Kalın.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın