Günübirlik Kartalkaya Kayak Turları

Gezi & Tatil
Aralık 19, 2017
Günübirlik Kartalkaya Kayak Turları

Günübirlik Kartalkaya Kayak Turları ile keyifli bir kayak tatiline hazırlanın! Bembeyaz bir kış masalı Bolu Kartalkaya tepelerinde sizi bekliyor. Gün içinde gidip gelebileceğiniz hafta sonu için tercih edilebilecek en güzel tatil ve turlardan birisi. Özellikle Günübirlik turlar içinde en fazla tercih edilen turlardan.

Turun Adı: Kartalkaya Kayak Turları
Süre: Günübirlik
Ulaşım: Otobüs

KARTALKAYA TURLARI

Bolu Köroğlu Dağları’nda yer alan Kartalkaya, eşsiz bir kayak merkezidir. Türkiye’nin en gözde kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya’ya, her yıl sayısız kayak sever gelmektedir. Kartalkaya turu konuklara unutulmaz bir kış tatili vaat ediyor. Amatör ve profesyonel kayakçılar tarafından tercih edilen Kartalkaya turları snowboard yapmak için de oldukça uygundur.

Hem Bolu’nun hem de Türkiye’nin en seçkin kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya günübirlik turlar ile yemyeşil çam ağaçları arasında kayak yapmak oldukça zevklidir. Bu kayak merkezi İstanbul’a 265 km, Ankara’ya ise 200 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bolu şehir merkezinden Kartalkaya kayak merkezine toplu taşıma araçları ile ya da taksi ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Hafta sonu bir tatil kaçamağı yapmak için oldukça ideal olan Kartalkaya’da unutulmaz bir kış tatili geçireceksiniz.

Kartalkaya’da kışın kar kalınlığı 2.5 metreyi bulmaktadır. Kar sezonu Aralık ile Nisan sonu arasındadır. Bolu Dağları’nın ve Köroğlu Dağları’nın eşsiz manzarasını sunan bu kayak merkezi şehrin gürültüsünden uzak bir kış tatili yapmak için mükemmel bir seçimdir.

Toplam uzunluğu 20 km’yi bulan pistlerin bulunduğu alan 1800-2200 arası yüksekliğe sahiptir. Yarı ılıman iklime sahip olan Kartalkaya kayak merkezinde, 9 teleski, 13 kayak pisti, 2 tane de telesiyej bulunmaktadır.

Kartalkaya’da Gezilecek Yerler

Kış aylarında oldukça rağbet gören Kartalkaya farklı etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Bolu şehir merkezine 45 dakikalık bir uzaklıkta bulunan bu kayak merkezi, eşsiz doğal güzelliğin içinde konuklarını ağırlamaktadır. Kızak veya kar motorları ile eşsiz bir maceraya hazır olun! Bir tabiat harikası olan Kartalkaya’da görülecek yerlerin başında Sarıalan Yaylası ve Sarıalan Gölü gelmektedir. Burada mangal yapıp sucuk ekmek yiyebilir muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Alabalık çiftliklerine uğrayıp balık yiyebilir, yerli halkın sattığı köy ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Ayrıca Abant ve Yedigöller’e uğrayarak doğanın ilham veren yönünü keşfedebilirsiniz. İsterseniz Bolu şehir merkezindeki tarihi ve turistik mekanları da ziyaret edebilirsiniz.

Kendinizi yenilemek istiyorsanız hafta sonu turlarına ya da günübirlik turlara katılabilir birbirinden güzel Kartalkaya otellerinde konaklayabilirsiniz. Ucuz tur fırsatlarıyla unutulmaz bir kış tatili geçirmeye ne dersiniz? Karadeniz turlarının bir numaralı tercihi Kartalkaya turu sadece kayak tutkunlarının değil aynı zamanda romantik bir hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenlerin de tercihidir.

Kartalkaya’dan Ne Alınır?

Kartalkaya gezinizde, hediyelik eşya seçeneğiniz çok fazla olmayabilir ancak bölgedeki organik üretim fazla olduğundan, Kartalkaya turundan sonra evinize pek çok değerli ve organik ürünle dönebilirsiniz.

Peynir, kaymak, süt, köy yumurtası yöreden alabileceğiniz en güzel besinlerdendir. Ayrıca Kartalkaya dönüş yolu üzerindeki köy pazarlarından organik besinler ve köy halkının yapmış olduğu el işi ürünlerinden alabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin!

Yorum Yok

Cevap bırakın