İnternetten satış yapmak için bilmeniz gerekenler

Yaşam
Haziran 10, 2017
İnternetten Satış Yapmak

internetten satış başlı başına bir meslek olmakla beraber ekip işi olarak yapılması gereken, içinde farklı dalları ve uzmanları isteyen oldukça kapsamlı bir okuludur.

Genç girişimcilerin ve ev hanımlarının ilgili oldukça fazla olduğu internet satış sektörü içerisinde yerini almak isteyenler için bazı önerilerde bulunmak ve bu zorlaşan uzmanlık isteyen alanları pratik çözümler ile nasıl kolaylaştırabileceğinizden bahsetmek istiyorum.

İnternet üzerinden satış yapmak, ek iş ile ürün satmak, e-ticaret sitesi açmak mı istiyorsunuz? Yoksa Sosyal Medya instagram, Facebook veya whatshapp üzerinden satış yapmak mı? Tüm sorularınızı online satış konusunda değerlendiriyoruz.

İnternetten satış yapmak için bilmeniz gerekenler soru ve cavap

1- Satış yapmak için web sitemin olması gerekli mi ?

İşte önemli olan konumuzda burada başlıyor, sıfırdan genç ve ev hanımları projelerini para harcamadan yollar ile yapabilirler. Online satış dediğiniz konu kurumsal firmaların hizmetlerini taklit etmek değil, online olarak satan ürün ve hizmetleri alıcılarını ulaştırabileceğiniz.

Tüm yollar aslına amacına ulaşan doğru internetten satış anlamına gelir. Bizce büyük sitelere hiç ihtiyacınız yok.

2- Web Sitesi olmadan ürünleri nasıl satarım?

Web sitesi asıl amacı ürün bilgileri ile müşterinin istediği ürün siparişini oluşturmasını sağlamaktan öteye gitmeyen yazılımdan ibarettir.

Whatsapp ile çok kolay bir şekilde gruplara üye olabilir, öncelikle çevrenizdeki arkadaşlarınız ile yaptığınız veya satmak istediğiniz ürünleri tanıtarak başlayabilirsiniz.

internetten satış

3- Online Satış için hangi yolları izlemeliyim?

Ürünlerinizi anlatan içerikler oluşturun, kendi sosyal medya hesaplarınızda yeni arkadaş edinin, facebook gruplarında başladığınız işi duyurun.

Daha fazla sosyal çevre arkadaş edinin ve onlara mesaj ile yaptığınız işi duyurun, instagram ve whatsapp üzerinden sanal bir dükkan açmış oldunuz. Şuana kadar masrafınız sıfır lira, akıllı telefon facebook hesapları bulunan arkadaşlar e-ticaret işine başlayacaktır.

internetten satış

İnternetten Online Satış Yapmak

4- Kredi Kartı Ödeme ve Gönderi işlemleri ve fatura olayı nasıl olacak?

Firma kurmaya hazırlanın ve en kısa sürede vergi dairesine gerekli başvuruları yaparak bu yolla internetten satış için ikinci aşamaya geçebilirsiniz. Online satış siteleri üzerinden dükkan açabilir gittigidiyor, N11, sanalpazar vb sitelerde ürünleriniz kredi kartı, faturalı şekilde komisyon karşılığı satışa çıkarın.

Satışlarınız il dışında olmaya başladığında ikinci aşamada kargo gittigidiyor vb yerlerin anlaşmaları üzerinden uygun fiyatlı gönderi imkanı ile siparişlerinizi gönderebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin!

1 Yorum

Cevap bırakın