İstanbul Coffee Festival 2017


Ağustos 14, 2017
İstanbul Coffee Festival

İstanbul Coffee Festival oldukça başarılı bir festival. Dünya çapında düzenlenen en büyük kahve içerikli festivaller arasında 2. sırada. Ülkemizde düzenlenen dünyanın kahve üzerine başarılı festivali bu yılda Eylül ayında düzenlenilecek.

2017 yılında düzenlenecek festival bu yıl dördüncüsüne hazırlanıyor. İstanbul Küçükçiftlik Park‘ta yapılacak. Düzenlendiği her yıl oldukça başarılı sonuçlar almış kahve festivali İkinci yılında düzenlendiğinde Avrupa’nın en büyük kahve festivali oldu. Üçüncü yılında yapıldığında ise dünyanın en büyük ikinci kahve festivali olmayı başardı.

Kahve tutkusu ile yaşayanlar günlerini hatta saatlerini kahvesiz geçiremiyor. Kahve tüm dünyanın en sevdiği içecekler arasında. Kahve popüler kültür ilede doğru orantılı olarak yaygınlaşmaya devam ediyor. Dünyanın tüm ülkelerinde hazırlanılan kahvelerin istediğiniz her yerde bulmanız tutkular için oldukça önemli. Kahve bizim kültürümüzde son derece önemli. Özellikle Türk kahve çeşitleri olarak dünya çapında yaygınlaşmaya başladı. Ülkemizde oldukça fazla kahve çeşidi hazırlanmakta.

İstanbul Coffee Festival

21 Eylül 2017 ve 24 Eylül 2017 Tarihleri arasında İstanbul’da Küçükçiftlik Park’ta gerçekleştirilecek.

Kervansaray Kahvesi

Kervansaray Kahvesi

Kahve Festivalinde neler var?

Dünya çapındaki kahve türleri, kahve dükkanlarının katılımı ile, Kuru kahveciler ve kahve çekirdeği satan firmaları, kahve makinesi üreticileri bir araya geliyor. Kahve ile uyumlu yiyecekler, tadımlık kahveler, kahve konusunda eğitimler, coffee workshop etkinlikleri, kahve konusunda düzenlenilecek konuşmalar ve seminerler.

Dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel kahve ustalarının paylaşımları, kahve eksperleri ve deneyimlerini aktardıkları istanbul kahve festivali 2017‘de canlı müzik ve konserlerde sizleri bekliyor olacak.

Festival Tarihi: 21 Eylül 2017 – 24 Eylül 2017

Festival Adresi: KüçükÇiftlik Park, Harbiye Mah. Kadırgalar Cad. No: 4, İstanbul

Festival Saati: 10.00

Sizde bu tarihler arasında kahve etkinliğinde yerinizi alabilirsiniz. Kahve severler ile sohbetler ve harika bir gün geçirmek isterseniz sizide bekleriz.

Bunları da beğenebilirsin!

2 Yorumlar

  • Reply Dilara Togu Ağustos 15, 2017 at 5:26 pm

    Geçen sene katıldığım kahve festivali sizleride bu sene için öneriyorum. Kahve çekirdeği konusunda arayıpta bulamadığınız ürünlerin satılıyor. Duyurulur

  • Cevap bırakın