Mutfak sanatları akademisi MSA Nedir?

Yaşam
Haziran 28, 2017
MSA Kursları

Mutfak sanatları akademisi, kısa adı ile MSA Türkiye‘nin en önde gelen aşçılık okulu diyebiliriz. Dünya çapında bir uzmanlık eğitiminin verildiği Mutfak Sanatları Akademisi 2004 yılında kuruldu. O günden bu güne bir birinden yetenekli aşçılar yetiştirmiş.

MSA LOGO

MSA Nedir?

Türkiye’de oluşturulmuş özel okullar arasında dünyaca ünlü akreditasyon kuruluşlarından Pearson/Ed Excel, City & Guilds, SQA tarafından onaylanmış ülkemizdeki tek özel okuldur. MSA yiyecek-içecek eğitim merkezi olarak da biliniyor. Aşçılık eğitiminin yanı sıra profesyonel aşçılık, pasta ekmekçiliği, barmenlik gibi tüm konularda eğitimlerin yanı sıra mutfak ve yeme içme sektörüne ilgili insanlar için etkinlikler, kahve eğitimi, seminerler, yem içme konularını içeren nadir eserler kütüphanesi, yiyecek içecek tarihi ile ilgili özel koleksiyonlara sahip müzesi bulunmakta.

Yiyecek içecek eğitim merkezi olan MSA, City & Guilds akreditasyon kuruluşu dünyanın en iyi iki aşçılık okulu arasında gösterildi. Kurucusu Mehmet Aksel 2010 yılında uluslararası alanda Yılın Girişimcisi oldu ve Endeavor ödülü kazandı.

MSA Kurucusu Mehmet Aksel

MSA Kurucusu Mehmet Aksel

MSA Workshop Nedir?

Sıkça duyduğumuz bir kelime haline gelen workshop, atölye çalışması anlamına geliyor. İlgili olduğunuz landa uzman tarafından yapılan eğitimlere, seminerlere, hatta showlara bile verilen bir isim. MSA Workshop ise kampüs içinde yer alan özel alanlarda 28 kişilik uzman ekiplerce yapınan MSA workshopları bulunmakta.

MSA Workshoplarında oldukça fazla seçenek mevcut, ekmek yapmaktan, BBQ yapmaya, dünya mutfağından, şarap konularına ilgi duyduğunuz ne varsa Workshop olarak MSA akademilerinde mevcut.

Mutfak sanatları akademisi

Aşçılık Okulu

Mutfak sanatları akademisi

MSA Workshop fiyatları ve biletleri resmi sitesi üzerinden satın alabilirsiniz, MSA etkinliklerine katılabilirsiniz. MSA Workshop fiyatları oldukça uygun 100 Türk Lirası ile 300 Türk Lirasına ilgi alanınıza göre, dönemlere göre çeşitli fiyatlarda etkinlik bulabilirsiniz. MSN Workshop Takvimi buradan ulaşabilirsiniz.

Mutfak sanatları akademisi fiyatları bölümlere göre değişmektedir, 1000 EURO’dan 5000 EURO kadar fiyatlar bulabilirsiniz. Resmi fiyatlar için MSA ile iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Bunları da beğenebilirsin!

1 Yorum

  • Reply Zeliha Kasım 26, 2017 at 10:35 pm

    Mutfak akademisi özel okul gibi mi ? Yoksa Kurs Mu? İsteyen katılabiliyor mu ? Bilginiz var mı ?

  • Cevap bırakın