Para Kazanmak için Mobil İş Fikirleri

Para ve Ekonomi
Aralık 19, 2017
Mobil İş Fikirleri

Bir işe başlamak için hazırsanız ve bir yere bağlı olma fikrinden nefret ediyorsanız, bir mobil işletme kurmak sizin için mükemmel olabilir. Para Kazanmak için Mobil İş Fikirleri listemizde 14 iş modeli bulunuyor. Bu işleri incelemek için yazımızı okumaya devam edin.

Para Kazanmak

Mobil işletme nedir?

Müşterilere ürün ve hizmetler sunmak için yola çıkmanıza, değişik lokasyonlara yolcu etmenize müsaade veren işletme modeline mobil iş denir. Mobil işletme sahipleri, araçlarında ihtiyaç duyulan tüm araçları ve ekipmanları taşıyabilir ve müşterilerine hanelerinde, başka yerlerde veya araçlarının hemen dışında hizmet verebilirler (gıda kamyonlarını düşünün). Mobil bir işletmeye başlamanın en iyi yollarından biri, başlangıç ​​fiyatlarının çoklukla düşük olması ve karlılığa erişmek için daha hızlı bir yol sunmasıdır.

Evcil hayvan bakımı

Evcil hayvan bakımı konusunda deneyiminiz varsa, mobil evcil hayvan bakım işine başlamanız için ihtiyacınız olan tek şey ekipmanınızdır. Hayvanlara bakım ve rehabilitasyon kasıtlı olarak müşterilerinizin hanelerine seyahat faktörüz gerekir. Evcil hayvan sahipleri için gerekli olan bu mobil iş için internet reklamlarından müşteri bulabilirsiniz. Pet sektöründe bir çok teşebbüs modeli bulunsa da ayağa giden hizmetler her vakit daha çok kazandıracaktır. Düzenli müşteriler edinmek ve hayvanlara gerekli bakımları yapabilmek için eğitiminiz olması ve hayvanları sevmeniz gereklidir.

Niş Gıda Kamyonu

Muhtemelen gıda kamyonlarını hemen hemen her tür gıda işi için gördünüz, ancak en başarılı kamyonların hitap ettikleri spesifik alanlarda işler de vardır. Belki de bir çeşit yiyecek (sandviç, simit veyahut kahvaltı) ya da belki de özel bir ülkeye ait yemekler (Meksika, İtalyan ya da Çin) ya da özel besinler (vejetaryen, tatlılar ya da organik) dahi olabilir. Türkiye;’de gıda kamyonları diğer ülkelerde ki gibi yaygın değil. Bunun en büyük sebebi ise izin ve ruhsatlar ile ilgili ki karmaşık bilgilerin bulunması. En yaygın olan izin alma ise belediyeler ile anlaşarak bu tarz işleri kurmak.

Parti Erişimi

Bir parti otobüsü parti menejerleri ile iş birliği yaparak bir konumdan diğerine parti malzemelerini götürmek le alakalıdır. Merasimlerden resepsiyona kadar bir çok farklı alanda müşteri edinebilirler. Doğum günü partisine katılanları ve şart olan malzemeleri örgütlemek bu işte en çok alınan iş türüdür. Partiye gidenleri taşımanın yanı sıra parti malzemeleri taşımakta bu iş modelini kapsamaktadır. Düzenli bir iş piyasasında sadık müşteriler edinirseniz bu işten daimi kazanç sağlayabilirsiniz.

Özel Ders Vermek

Belirli bir konuda tecrübeye sahipseniz ve başkalarına öğretmeyi seviyorsanız, özel öğretmen olarak mobil bir işletme kurabilirsiniz. Bu yalnızca bir mobil iş fikri değildir, bu arada ne kadar çalıştığınızı ve ne zaman kullanılabilir olduğunuzu kontrol edebildiğiniz için bu yarı zamanlı bir iş olarak da görülebilir. Çocukları eğitiyorsanız akşamları ve hafta sonları onlara gittikçe eğitim verebilirsiniz.

Araç Temizliği

Bir mobil otomatik ayrıntılandırma işi, ekipmanı müşterilerinizin arabalarına getirmenizi, araçlarını iş yerindeyken yıkamalarını ve temizlemelerini, erkek çocuklarının futbol mücadelenini izlemelerini veya dikkat etmesini gerektiren başka bir şey yapmalarını sağlar. Bu meşgul insanlar için büyük bir zaman kazandırıcı, sıklıkla kolay satış yapıyor. Ayrıntılı Araç Temizliği bilhassa fazla zamanı olmayan müşteriler için uygundur. Lüks araç sahipleri bu tarz temizlik hizmetlerini kendi garajlarında almak istiyorlar.

Şahsi Antrenör

Mobil ya da hane içi şahsi eğitim işini antrenör olarak yapabilirsiniz. Fitness ve egzersiz tasarınını müşterileriniz nerede olursa olsun onlara götürebilirsiniz. Zati bir kişisel eğitmen olarak sertifikalandıysanız, başlangıç ​​fiyatları çok düşüktür ve kazançlar yüksek olabilir (özellikle de spor salonunda yer kullanımı için bir bölüm vermek zorunda kalmazsınız). Bu kişisel eğitim işi giderek artan bir talep ile karşı karşıyadır.

Çilingir

Çilingirler, çalışmalarının çoğunu ananesel bir mekanın dışında yaparlar. Anahtarını unutanlara yardım etmek ve fiyatlı hizmet vermek çilingirlerin işidir. Mobil olarak müşterilere gitmek zati çilingirlik işinin bir parçasıdır. Bu yüzden kullanacağınız araçta reklamınızın olması gerekir. Lokasyon bazlı reklamlar vermek ise işinizde daha çok müşteri edinmenizi sağlayacaktır.

Temizlik Hizmetleri

Temizlik işleri her vakit yapılan bir iş. Bu işte kar getirebilecek bir başka yolda Mobil Temizlikçilik yapmaktır. Bunun yalnızca haneleri temizlemek manasına geldiğini düşünerek iş alanınızı daraltmayın. Konut temizliği, büro temizliği veya perakende alanları da temizleyebilirsiniz. Değişik olarak bahçe temizleme veya inşaat temizleme gibi belirli bir temizleme türünde de uzman olabilirsiniz.

Mobil Kuaför

İnsanlara hanede bakım yapmak mobil kuaför fikrinin ana konusu diyebiliriz. Doğru deneyim ve ekipmanla, müşterilerinize saç ve tırnak bakımı hizmeti veren bir mobil iş yapabilirsiniz. Başarılı olursanız masaj, cilt bakımı ve diğer lüks hizmetleri sunan bir mobil spa fikrine de geçmeyi düşünebilirsiniz. Bilhassa yatılı hastaların ve yaşlılarında bu hizmete ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Fotoğrafçı

Başarılı bir resimcilik işine başlamak için kapsamı geniş bir stüdyoya ya da ananesel iş yerine ihtiyacınız yok. Siz resim işi için her yere gidebilirsiniz. Mobil fotoğrafçılık işi size benzersiz yerlerde fotoğraf çekme imkanı da sağlayacaktır. Bu işi mobil olarak yaparak daha fazla müşteri edinebilirsiniz. Hastanelerde bebek doğum fotoğrafçılığı, düğün önerilerinde özel anları fotoğraflamak gibi bir çok niş alanda hizmetler verebilirsiniz.

Çiçekçi

Bir yiyecek kamyonu iyi bir mobil işletme fikri ise, bir mobil çiçekçiye dersiniz? Mobil çiçek kamyonları, özel etkinlikler için çiçekler satabilir ya da çok kalabalık yerlerde park edip geçenlere buketler satabilir. Bir çiçek kamyonuyla, müşterilerin kendi zevkleri için çiçek seçmelerine müsaade etmek harbiden özel bir hizmet sunma tecrübesi kazandırır. Mobil çiçek satışı hastanelerin yanında veya kalabalık caddelerde kolayca yapılabilir.

Yemek servisi

Catering, olağandışı bir aşçı olan ve başkalarının özel etkinliklerine yemek hazırlamaktan hoşlanan herkes için mükemmel bir mobil iştir. Bu iş sıklıkla ağızdan ağıza dağılır ve işiniz giderek artar. Hemen peşinden, mobil catering işinizi daha geniş catering alanlarına veya hem de pop-up lokantalara genişleterek büyüme fırsatları oluşturmayı düşünebilirsiniz .

Mobil Düğün Hizmetleri

Evvelki dört fikire bir göz atın. Bu dört düşünceyi birleştirebilirsiniz. Düğünler ve diğer özel günler için salon hizmetleri, resim, çiçekler ve catering alan bir mobil düğün hizmetleri işletmesine başlayabilirsiniz. Etkinlik tasarılamayı da seviyorsanız, eksiksiz bir paket için düğün tasarılama hizmetlerine ilave edebilirsiniz.

Taşınma Hizmetleri

Bir kamyon, kuvvetli çalışanlar ve kolay bir kaç taşıma aleti ile hareket eden bir nakliye işine başlayabilirsiniz. Bu tamamiyle mobil bir iştir ve özel bir ekipman gerektirmez. Bu işte başlangıç ​​fiyatları çok düşüktür ve bu servislere olan ihtiyaç çoğunlukla yüksektir. Taşınma hizmetleri yalnızca hane taşımayı kapsamaz. Nalburlar toptan sattıkları inşaat malzemelerinde, Kömürcüler araçları olmadığında ve şirketler taşınmaya kalktığı vakit bu hizmete ihtiyaç duymaktadır.

Yorum Yok

Cevap bırakın